İNEGÖLLÜ MİLLİ SPORCU TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

İNEGÖLLÜ MİLLİ SPORCU TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Karate Federasyonu tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında 53 kg’de İnegöllü milli sporcu Kübra Yazıcı Türkiye 3.’sü oldu.

NAMAĞLUP SEÇİLDİ

Avrupa Şampiyonası elemelerine katılan İnegöllü Milli Sporcu Kübra Yazıcı Türkiye şampiyonunu yenerek namağlup olarak Türkiye Karate Milli Takımı’na seçildi.

BURSA’DA TEK

Ağustos ayında Finlandiya’da gerçekleşecek olan 21 Yaş altı Avrupa Şampiyonasına Bursa’da sadece Kübra Yazıcı katılacak.

ZORLU YOLCULUKTA BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Sporcusunu tebrik eden İnegöllü Milli Antrenör Cemil Çakır “Şanlıurfa’da yapılan Türkiye karate şampiyonasında sporcum Kübra Yazıcı Türkiye 3.sü oldu. Ardından milli takım seçmelerini hiç yenilmeden şampiyon olarak Finlandiya’da yapılacak Avrupa şampiyonasına milli takım adına katılacaktır kendisini tebrik ediyorum gözlerinden öpüyorum. Bu zorlu yolculukta bize hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Davut Aydın’a ve Yenişehir Kaymakamı Sayın Suat Seyitoğlu’na teşekkür ediyorum.” Dedi.

BALKAN ŞAMPİYONASINDA 2. OLMUŞTU

Geçtiğimiz sene düzenlenen Balkan Şampiyonasında da başarılı bir performans sergileyen milli sporcu Kübra Yazıcı Türkiye 2. Olarak katıldığı şampiyonada da 2. Olmuştu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER