İNEGÖLLÜ SPORCULAR DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

İNEGÖLLÜ SPORCULAR DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Kwunion Kyokushin Dünya Birliğinin Bulgaristan’ın Varna şehrinde devam etmekte olan Dünya Şampiyonasında İnegöl’den 2 dünya üçüncüsü çıktı.

Kwunion Kyokushin Dünya Birliğinin Bulgaristan’ın Varna Şehrinde 4-11 Temmuz tarihlerinde 26 ülkeden 431 sporcunun katılımıyla gerçekleşmekte olan turnuvaya İnegöl’den 5 sporcuyla katılan İnegöl Kocal Osmanlı Eğitim ve Spor Kulübü, 2 Dünya üçüncülüğü elde etti.

Turnuvaya Furkan Osman Kocal, İrem Sena Kocal, Aybüke Seda Kocal ve Selin Yeltekin’den oluşan sporcularıyla katılan Kocal Osmanlı Eğitim ve Spor Kulübü sporcusu ve aynı zamanda kardeş olan 80 kg erkeklerde Furkan Osman Kocal ve 65 kg bayanlarda İrem Sena Kocal, dünya üçüncülüğü kazanarak, İnegöl’e 2 dünya üçüncülüğü kazandırdılar.

‘Başarıyı şehit ailelerine ithaf ediyoruz’ diyen İnegöl Kocal Osmanlı Eğitim ve Spor Kulübü Başkanı ve Milli Antrenör İsmail Kocal, “Bu turnuvaya pandemi nedeniyle iyi hazırlanamadık. Tüm pandemi sıkıntılarına rağmen hazırlandığımız bu turnuvada sporcularımız 2 dünya üçüncülüğü elde ettiler. Bizi maddi manevi destekleyen halkımıza, işadamlarımıza ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER