LİGDE DURUM BELİRSİZ

LİGDE DURUM BELİRSİZ

İnegölspor Başkanı Münür Kanar, liglerin ertelenmesinin ardından ilk defa açıklamalarda bulundu. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Serpil ile görüştüğünü ifade eden Kanar, 2 Nisan’da Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yapacağı açıklamayı beklediklerini ifade etti.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Kanar, şu ifadeleri kullandı: 
“Çin’in Wuhan şehrinde başlayan Covit 19 virüsü, bildiğiniz gibi dünyanın bütün ülkelerine yayıldı. Bu işin şakası yok çünkü insanlar gerçekten ölüyor. İnternet haberlerinden takip ediyoruz. Birçok profesyonel futbolcu karantina altında. Alınan tedbirler kapsamında bildiğiniz gibi ligler ertelendi. Açıkçası şuan hiçbir kulübün, liglerin ne zaman başlayacağına dair bir fikri yok. Ben Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Serpil ile görüştüm. Kendileri ile fikir alışverişinde bulundu. Onların da liglerin ne zaman başlayacağına dair en ufak bir fikri yok. Şuanda herkes Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2 Nisan tarihinde yapacağı konuşmaya odaklanmış durumda. Gelecek açıklamaya göre hareket edeceğiz”

Futbolcuların belirlenen program kapsamında bireysel olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Kanar, şu ifadeleri kullandı:
“Açıkçası futbol camiasında ilk defa böyle bir şey görüldü. Bizler de bu duruma şaşırdık. Bu kapsamda futbolcu kardeşlerimizin performanslarını geri çekmemeleri için belirli programlar yaptık. İnegöl’de ikamet eden gençlerimiz bu programları bire bir uyguluyor. İnegöl dışındaki futbolcu kardeşlerimiz de bireysel olarak program dâhilinde çalışmalarını sürdürüyor”
Münür Kanar, virüs nedeni ile devletin desteklediği kalemlerde çalışma yaptıklarını belirterek, konuşmalarını şu ifadelerle sonlandırdı:
“Koronavirüs nedeni ile bildiğiniz gibi devletimizin desteklediği bazı kalemler vardı. Bizlerde bu kalemleri bir bir inceledik. İnegölspor’a fayda sağlayacak olan her imkanı göz önünde bulunduruyoruz. Bu kalemlerden bizimde tasarruf sağlayacağımız konularda belgelerimizi tamamlayıp ilgili kurumlara verdik”

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER