MİNİK SPORCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

İnegöl Belediyespor bünyesinde çalışmalarına devam eden Dostum’un minik spor tırmanışçıları Malatya’daki milli takım hazırlık kampına seçildi.

MİNİK SPORCULAR MİLLİ TAKIM KAMPINDA

Kısa süre içerisinde önemli başarılar imza atan ve yetiştirdiği sporcularla katılım gösterilen yarışmalarda önemli başarıla imza atan İnegöl Belediyespor kulübü bünyesindeki Dostum’un minik spor tırmanışçıları, son olarak 2-6 Temmuz’da Malatya’da toplanacak milli takım kampına seçildi.

BAŞARILAR BİR BİR GELİYOR

İnegöl Belediyespor bünyesindeki Dostum Spor Tırmanış branşındaki sporcuların milli takım kampına seçilmesi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alper Taban, minik sporcuların İnegöl’ün göğsünü kabarttığını söyledi. Spor tırmanış sporunun İnegöl’de Belediyespor bünyesinde henüz 1 yıllık geçmişi olduğunu kaydeden Başkan Taban; “İnegöl Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip salon içi spor tırmanış duvarı yaptık. Burada ücretsiz olarak çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Görüyoruz ki verilen bu eğitimler meyvelerini vermeye başladı. Özellikle yıl içerisinde Bursa’da, Rize ve Samsun’da gerçekleşen yarışmalarda minik spor tırmanışçılarımız önemli başarılara imza atmışlardı. Ayrıca Ankara’da yapılan milli takım seçmelerinde sporcularımız ilk 10’a girme başarısı göstermişlerdi. Tüm minik sporcularımıza göstermiş oldukları bu başarılardan dolayı en içten kalbi duygularımla tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIM KAMPI MALATYA’DA

Minik spor tırmanışçıların yeni bir başarıya daha yelken açmaya hazırlandıklarına vurgu yapan Taban, “Dostum spor tırmanış branşında çalışmalarına devam eden yavrularımız, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından organize edilen Milli Takım spor tırmanış kampına seçildiler. 2-6 Temmuz tarihleri arasında Malatya’da toplanacak milli takım kampına spor tırmanışçı öğrencilerimizden minik erkekler A kategorisinde Akif Eray Koyu, Minik erkekler B kategorisinde Egemen Sevimli ve Sefa Yaman minik kızlar B kategorisinde Öykünur Örtün seçildi. Rize ve Samsun’da yapılan spor tırmanış şampiyonalarında derece girerek milli takım kampına seçilmeyi hak kazanan sporcularımız yurt dışı şampiyonalarda da görev alacaklar. Milli Takım kampına seçilme başarı gösteren yavrularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

TIRMANIŞ EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR

Başkan Taban, spor tırmanış çocuk eğitimlerinin İnegöl Belediye Spor Salonunda devam ettiğini de hatırlatarak; “İnegöl Belediyespor dağcılık ve spor tırmanış antrenörü Bülent Aktaş tarafından yaz kursları ve kış eğitimleri ile salı perşembe ve cumartesi günleri eğitimler sürmektedir. Her çocuğumuz bu eğitimlerden faydalanabilir. Tırmanış sporu kas ve koordinasyon gelişimi, problem çözme yeteneğinin gelişmesi, zorluklarla mücadele, stres altında problem çözme, kendi başına karar verme gibi konularda çocuklarımıza ciddi katkılar sağlıyor. Bu alanda kazandırdığı özelliklerle çocuklarımızın geleceğe daha sağlam adımlarla hazırlanmasına katkı sunulmuş oluyor” diye konuştu.

Taban son olarak, “Bu kadar kısa sürede elde edilen bu önemli başarılar belirli bir emek, planlı ve programlı bir çalışmanın eseri. Milli takım kampına seçilme başarısı gösteren tüm sporcularımıza sonsuz başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER