'OYUN OYNUYOR, SPOR YAPIYOR, EĞLENİYORUM'

“Oyun Oynuyor, Spor Yapıyor, Eğleniyorum” Projesi kapsamında Hacer Salih Yıldız İlkokulu´unda ayda bir yapılan etkinlik öğrencilere neşeli dakikalar yaşatıyor.

'OYUN OYNUYOR, SPOR YAPIYOR, EĞLENİYORUM'

Okul Müdürü Mustafa Zengin yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz ve yaşıtları üzerinde okul ortamı ve sosyal hayatta yapılan gözlemlerimizde, çocukların grup oyunları oynamadıkları ya da oyun oynamayı bilmedikleri, daha çok bireysel bilgisayar oyunlarıyla zaman geçirdikleri, bu durumun onların ruh ve beden sağlığını olumsuz yönde etkilediğinde hemfikiriz. Bu proje ile öğrencilerimize okul ortamında grup halinde, paylaşımla oyun oynama beceri ve alışkanlığı kazandırmanın yanında eğlenmelerini, oyun sürecinin zamanlamasının alışkanlık haline getirilmesini sağlamaktır” dedi.

Müdür Zengin, projenin hem okul hem de evlerinde dört duvar arasında kalan öğrencilerimizi fiziksel etkinlikler ve çocuk oyunlarıyla spor yaptırmanın yanında aktivite içine katarak yarışmaların ve oyunların ortaklaşa yapılabileceğini, oyunlarda kazanma ve kaybetmenin olabileceğini, kazanma sevincini kaybeden arkadaşlarını üzmeden paylaşma, kaybetmeyi kabullenme ve kazanana saygı duyma anlayışı kazandırmaya, öğrencilere okul ortamını sevdirmenin yanı sıra boş zamanlarında kendilerine fayda sağlayacak oyunlar öğretmeyi amaç edinmeye yönelik bir proje olduğunu, etkinliklerde öğrencilerin mutlu olduğu, velilerin de memnuniyetlerini dile getirdiğini belirtti.

Zengin, “Etkinliklerde özveriyle görev alan idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER