SPOR OYUNLARI ŞENLİĞİ START ALDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi içinde bu yaz vefat eden Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Sorguç Anısına düzenlenen 8 Branş ve 12 kategoride bu yıl 2’ncisi düzenlenen Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Spor Oyunları Şenliği Turnuvası Kros yarışlarıyla start aldı.

SPOR OYUNLARI ŞENLİĞİ START ALDI

Öğrencilerin stres atmaları, sosyalleşmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durup faydalı işlerle serbest zamanlarını doldurmaları için İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ile Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi içinde bulunan okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenlerinin destekleriyle bu yaz vefat eden Beden Eğitimi Öğretmeni Murat Sorguç Anısına düzenlenen 8 Branş (Futsal-Voleybol-Masa Tenisi-Dart-Bocce-Bilek Güreşi-Satranç-Kros) ve 12 kategoride bu yıl 2’ncisi düzenlenen Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesi Spor Oyunları Şenliği Turnuvası Kros yarışlarıyla start aldı.

Yarışma sonuçlarına göre, Genç Erkekler Ferdi sıralamasında birinci Yunus Yandaş (HSY-5), ikinci Mert Bilgili (HSY-1), üçüncü Musa Aydın (HSY-2). Genç Kızlar Ferdi Sıralamasında birinci Büşra Gedik (Tematik Lise), ikinci Rümeysa İşçi (Tematik Lise), üçüncü Emine Gedik (Tematik Lise). Genç erkekler kategorisi takım sıralamasında birinci Hacı Sevim Yıldız-1 MTAL, ikinci Hacı Sevim Yıldız-5 MTAL, üçüncü Hacı Sevim Yıldız-3 MTAL. Genç kızlar kategorisi takım sıralamasında birinci Tematik Lise, ikinci Hacı Sevim Yıldız-4 MTAL, üçüncü Hacı Sevim Yıldız-5 MTAL oldu. Tüm branş ve kategorilerin ödül töreni toplu olarak yapılacak olan kupa töreniyle 19 Mayıs Gençlik Haftasında verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER