U-14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

U-14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

2018-2019 sezonu U-14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 74 ilden 126 takımın katılımı ile başlıyor. Müsabakalar 6'şar takımlı 19 grupta 23 - 26 Mayıs 2019 tarihlerinde, 4'er takımlı 3 grupta ise 24 - 26 Mayıs 2019 tarihlerinde olmak üzere toplam 22 grup merkezinde oynanacak.

İstanbul, Edirne, Bilecik, Yalova, Düzce, Balıkesir, Kütahya, Aydın, Muğla, Isparta, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Van, Artvin, Erzincan, Giresun, Sinop, Zonguldak, Çorum ve Kayseri grup merkezlerinde oynanacak 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 22 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2.kademe müsabakaları oynanacak. 2. kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

1.Kademe müsabakalarına katılacak olan İnegölspor altyapı antrenörü Yunus Memiş, “Bursa bölgesi U-14 Elit Ligini 2.grupta şampiyon tamamladığımız ekibimizle Türkiye şampiyonasına hazırlıklarımız, ara vermeden devam etmektedir. Özellikle ilk baştan beri misyonumuzun gelişme üzerine kurduğumuz çalışmalarımızda oyuncularımızın çalışma azimleri gayet iyi durumda. Şubat ayından bu zamana kadar eksikliklerimizi gideren antrenmanlar yapmamızın yanı sıra, hazırlık maçları da yaparak ve oyuncularımızın hepsine şans vererek, son durumlarını görme fırsatı yakaladık. İnegölspor U-15 takımımız ile 3 ve Gazipaşaspor U-15 takımı ile de 1 hazırlık maçı yaptık. Özellikle bir üst grupla hazırlık maçı yapmamızın amacı, daha fazla fiziki açıdan takımımızı zorlamak ve mücadele gücünü daha üst seviyeye çıkarmaktı. Daha sonra Arabayatağıspor ve Bağlarbaşıspor U-14 takımları ile Bursa’da karşılaştık. Bu hafta sonu Yeni Karamanspor U-14 takımı ile son hazırlık maçını da yaparak tamamlayacağız. Oyuncularımız ve bizim için şampiyonaya katılmak güzel bir tecrübe olacak. Her zaman olduğu gibi burada ki maçlarda ana hedefimiz olan sporcu yetiştirme felsefesinden asla uzaklaşmadan oyunu ve skoru kazanmaya çalışacağız” dedi.

Altyapı Sorumlusu Mustafa Şeşka ise, “1. kademe şampiyonluk maçları 23-26 Mayıs tarihlerinde oynanacak. 1. kademe maçlarının grup merkezleri şu şekilde oldu; Bilecik, Kütahya ve Yalova. Bu hafta Bursa’da çekilecek kura ile grup merkezimiz belli olacak. Şampiyona hedefimiz, tabi ki öncelikle İnegölspor’umuzu saha içinde ve saha dışında en iyi şekilde temsil etmek. Bununla beraber tur atlayarak, gidebildiğimiz noktaya kadar gidebilmek. Kura çekiminin ve 1. kademe şampiyonanın İnegölspor’umuza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER