HASAN DEDE TÜRBESİNİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI

HASAN DEDE TÜRBESİNİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI

Şehitler Mahallesinde bulunan Hasan Dede Türbesinin yürüyüş yolları, çevre düzenlemesi ve bölgedeki lavabo ihtiyacını giderecek çalışma, İnegöl Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban, tamamlanan çalışmayı yerinde inceledi.

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Şehitler Mahallesinde bulunan Hasan Dede Türbesinin yürüyüş yolları ile çevre düzenlemesini gerçekleştirdi. Bölgede lavabolar da yapılarak belirli zamanlarda gerçekleştirilen anma törenleri için hazır hale getirildi.

KAR GELDİ, BEREKET GELDİ

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki heyetle birlikte Hasan Dede Türbesi bölgesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Burada bir açıklama da yapan Başkan Taban, şehrimizde ve ülkenin pek çok kesiminde kar yağışının başladığını hatırlatarak; “Bugün Şehitler Mahallemizdeyiz. Allah’a hamdolsun kar geldi, bereket geldi. Şehrimizdeki ilk kar yağışına hep birlikte şahit oluyoruz. Kuraklık olur mu diyorduk, inşallah olmaz. Barajlarımız dolsun, dağlarımız kar yükünü yüklensin, güzel bir yıl geçirelim temennisiyle sözlerime başlamak istiyorum” dedi.

Bölgede yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Başkan Taban, “Şehitler Mahallesi Hasan Dede türbesindeyiz. Burada arkadaşlarımızın yapmış olduğu çevre düzenlemesi, lavabo inşası gibi çalışmaları yerinde inceledik. Burada anma törenleri yapılıyor. Lavabo ihtiyaçlarınızı giderebilmek için eskiden yapılan yapı vardı. İşlevini tamamladığı için yerine vatandaşlarımızın ve muhtarımızın talebi üzerine yeni bir yapı yapıldı. İnşallah iyi günlerde kullanılsın. Bazen yapmaktan ziyade onu korumak, yaşatmak ya da en güzel şekilde o hizmeti devam ettirebilmek daha zor gibi oluyor. Buradaki mahallelimiz ve arkadaşlarımız bunlara sahip çıkıyorlar kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YATIRIMLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR

İnsanın ve yaşamın olduğu yerde her ne eksik varsa giderip eksikleri bir bir hayata geçirmeye gayret edeceklerini de belirten Taban, “Göreve geldiğimiz günden bu güne de gerek alt yapı olsun gerek üst yapı faaliyetlerinde olsun durmaksızın yolumuza devam ediyoruz. Her yılda yatırımlarımızı arttırarak devam ediyoruz. İnşallah 2021 yılı da dolu dolu projelerle ve faaliyetlerle geçmiş olacak. Dönem sonuna geldiğimizde hedeflerimizi tutturduğumuzu hep birlikte görmüş olacağız. Yapılan çalışmanın mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER