MİNİK RESSAMDAN BÜYÜK SOSYAL PROJE

MİNİK RESSAMDAN BÜYÜK SOSYAL PROJE

İnegöl'de 6 yaşındaki anaokulu öğrencisi Göksu, ilk resim sergisini açtı. 5 yıl boyunca yaptığı eserleri bir araya getiren Göksu, okulunda açtığı sergide satışa sunduğu resimlerin gelirlerini sokak hayvanlarına mama almak için kullanacak.

Öğretmen Filiz ve Göksel Koyuer çiftinin çocuğu Göksu, 5 yıldan bu yana resim yapıyor. 40 civarında resim yapan Göksu, eserlerinden oluşan sergiyi izlenime açtı. Sergide eserlerini satışa sunan Göksu, serginin gelirlerini, sokak hayvanlarına mama olarak kullanacak.

Özel bir okulda açılan sergiye Belediye Başkanı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açıklama yapan 6 yaşındaki Göksu Koyuer, “6 yaşındayım, bebeklikten beri resim çiziyorum. İlk resim sergimi açıyorum. 1 yaşından beri resim yapıyorum. Annem ve babam sayesinde resim yapmayı öğrendim. Resim yapmaya ilk önce karalamalarla başladım. Resim sergisinden kazanacağım parayla sokak hayvanlarına mama alacağım. ‘’dedi.

Göksu'nun annesi Filiz Koyuer, “Göksu resim yapmayı çok seviyor. Bende ona destek oldum. 1 Yaşından beri resim yapıyor. Okulumuzun bize sergi konusunda büyük desteği oldu. Bu sergi Göksu’yu oldukça mutlu etti. Göksu doğa hayvanlarını çok seven bir çocuk. Tabi bu sergi diğer çocuklara da ilham verdi. Çok muazzam bir dönüşler aldık. Göksu sergiden kazanacağı paranın sokak hayvanlarına mama olarak verilmesinden çok mutlu oldu bizde mutlu olduk” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru ise, “Göksu’yu tebrik ediyorum. Göksu önemli bir yetenek. Müthiş bir hayal yeteneğini resme yansıtmış. Arzumuz bu yaştaki küçük yetenekleri kazanmak. Emeği geçenlere tebrik ediyorum." dedi.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da, “Minik öğrencimiz Göksu’nun ilk resim sergisine katıldık. Öğrencimizi tebrik ediyorum. Göksu sergide izlenime sunduğu resimleri satarak, geliriyle sokak hayvanlarına mamalar alması güzel bir davranış. Tebrik ediyorum. Öğrencimize başarılar diliyorum” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER