TARLADAKİ TABELAYI GÖREN ŞAŞIRDI

TARLADAKİ TABELAYI GÖREN ŞAŞIRDI

İnegöl'de tarla sahibinin koyduğu tabela görenleri şaşkına çevirdi. Yürüyüş yapanlar, tarlaya konulan tabeladaki yazıyı görünce önce şaşırdı, sonra gülümsedi.

Tarla sahibi, aylar sonra tarlasına gelip, ekim yapacağı sırada tarlada ekili olan ayçekirdeklerini görünce şaşırdı. Tarlasına kendisinden habersiz ekilen ürünleri gören vatandaş, ürünleri sökmeye kıyamayıp uyarı tabelası çaktı. Ürünlerin kime ait olduğunu öğrenmek için tabelaya "Tarla sahibiyim, kim ekti arayın. Yoksa süreceği" yazarak, ürünlerin sahibinin ulaşması için telefonunu da yazdı.

Arazide yürüyüş yapan vatandaşlar, tabeladaki yazıyı görünce şaşırdılar. Tarla sahibi açıklama yapmazken, yoldan gören vatandaşlar önce şaşırdı, sonrasında gülümsediler.

Yürüyüş yaparken tabeladaki yazıyı gören Murat Derin "Bu bölgede yürüyüş yapıyordum yürüyüş yaparken bu tabela dikkatimi çekti. Biri vatandaşın yerini izinsiz şekilde ekmiş, dikmiş. Bu tabelayla da eken kişiye sesleniyor sanırım. Beni bul yoksa tarlayı süreceğim diye. Tabii düşündüğünüzde komik bir durum. Çünkü başka birinin yerini izinsiz şekilde ekmek sadece bizim ülkemizde olur herhalde diye düşünüyorum. Başka ülkede yaşayamam gibi bir durum. Umarım kendi aralarında anlaşırlar. Bu kadar ekilmiş ürün heba olmaz." dedi.

Hasret Soyuşen ise," Aracımla evden çıktım seyir halindeyken yol kenarında bir tabela dikkatimi çekti. Özellikle o tabela üzerinde yazılan yazılar bana çok komik geldi. İnip bakmak istedim. Sanırım tarla sahibinin haberi olmadan başka biri onun yerine tarlasını ekmiş. Tarla sahibi bu durumdan çok muzdarip çünkü kim olduğunu bilmiyor. O yüzden böyle bir yol denemiş. Umarım denk gelip anlaşabilirler." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 17:41

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER