TBMM'DE ÇÖZÜM SÖYLEMİNE SERT TEPKİ

TBMM'DE ÇÖZÜM SÖYLEMİNE SERT TEPKİ

Vatan Partisi İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ferah, TBMM'DE gündeme gelen çözüm söylemine yazılı bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi. 

Başkan Ferah yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, GELECEK Partisi ve SAADET Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, bir süredir “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” iddiasıyla kampanya yürütmektedirler. Hedefleri Türk ordusunun PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi baltalamaktır.

Fakat Biden Tayfasının, milletimizin iradesini temsil eden TBMM’ye çözüm dayatacak bir gücü kalmamıştır. TBMM, terör sorununu çözme kararını ve yöntemini defalarca ilan etmiş ve Cumhuriyet hükümetini görevlendirmiştir. 

'Mecliste çözüm' söylemi PKK’yı kurtarmak içindir. Biden Tayfası, TBMM’ye çözüm dayatacak bir güce sahip değildir. En önemlisi; TBMM, terör sorununu çözme kararını defalarca ilan etmiştir ve bu amaçla Cumhuriyet Hükümetini görevlendirmiştir. Bu görev yerine getirilmiştir ve getirilmektedir.

'Kürt sorunu'na Meclis'in iradesiyle demokratik haklar açısından köklü çözüm getirilmiştir zaten. Demokratik haklar açısından tüm yurttaşlarımız eşittir. Sorun PKK terörü ve bölücülük sorunudur. ABD’nin bölücü terörü silahlandırarak silahlı çözümü dayatması üzerine sorun artık ; Türk Ordusu, Türk Polisi ve Köy Korucusunun silahıyla çözülmektedir. CHP, İyi Parti, HDP/PKK, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, bilumum “Biden Tayfası” nın bir süredir “Kürt sorununa TBMM’de çözüm” iddiasıyla yürüttükleri kampanya amerikan menşeilidir ve tamamen türk ordusunun pençeleri altında ezilen pkk'yı kurtarmaya yöneliktir. Vatan Partisi başta olmak üzere Türkiye'nin Milli kuvvetleri ve Türk Milleti buna izin ve geçit vermeyecektir. 

'PKK'YI TÜRKİYE'NİN BAŞINA GEÇİRECEK KADAR ÇILDIRMIŞLAR'

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu "Demirtaş Cumhurbaşkanı seçilse; yani inşallah...” ifadelerini fütursuzca kullanabilmektedir. PKK’yı Türkiye’nin başına geçirecek kadar çıldırmışlardır.

Biden projesi içerisinde Türkiyemizi, PKK ve FETÖ ile birlikte yönetme amacındadırlar. Bu bir hayaldir. Aslında amaçları Türkiye’yi kaosa götürmektir.

Biden Tayfasının amacı, Kürt sorununu çözmek değil, Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. 

TBMM'de çözüm söylemlerine karşı TBMM'nin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmesi gerekmektedir. Bu amaçla VP olarak Genel Başkanımız Doğu Perinçek  önümüzdeki bir kaç gün içinde TBMM’ye bir karar teklifi sunacaktır. Teklifimiz Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM 20. Dönem Başkan Vekili Hasan Korkmazcan başkanlığındaki parti heyeti eliyle, Mecliste gündeme alınması talebiyle Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a iletilecektir. 

Bölücü PKK ve FETÖ terörünün yurt içinde ve sınır ötesinde,dağda,sokakta,mecliste ve devletin hiç bir kademesinde nefes almasına izin vermeyeceğimizi ve İnegöl'lü tüm yurttaşlarımızın da bizimle aynı duyarlılığı paylaştığına olan inancımızı ve ve kararlılığımızı bir kez daha tekrarlıyor ve saygılar sunuyoruz.

VATAN PARTİSİ'NİN TBMM BAŞKANLIĞINA SUNACAĞI KARAR TEKLİFİ

Karar teklifinde şu maddeler yer almaktadır

1. ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içinde bulunan kimi devletlerin ve denetledikleri unsurların “Kürt sorunu” başlığı altında ısrarla dayattıkları sorun, TBMM’nin temsil ettiği millet iradesiyle demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür. Türk milletinin ayrılmaz parçası olan Kürt vatandaşlarımızın eşitlik, kardeşlik ve birlik yönündeki demokratik talepleri yasalarla düzenlenmiştir ve hükümetçe uygulanmaktadır.

'SİLAHLI DAYATMAYA YANIT VERİLDİ'
2. ABD ve güdümündeki bölücü terör örgütü, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurtiçinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.

3. TBMM, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır.

4. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bölücü terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, görevini yerine getiren Mehmetçiğimizi kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve gazilerimize şükran duygularını bildiriyor.

'HUZURA KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORLAR'
5. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda ve vatanımızın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız, ABD güdümlü bölücü terörden kurtulmanın ve huzura kavuşmanın sevincini yaşıyor.

6. Bölücü terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Bölücü terörün şu veya bu kisve altında eleman devşirmek, para toplamak, propaganda yapmak, yıkıcı eylemlere kalkışmak için yasal olanakları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Gazi Meclisimize terör örgütünü sokmak isteyenlere kesin yanıtımız budur!

KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ
7. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bütün dünyaya bir kez daha duyurmaktadır ki, bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getirme irademiz herkesçe bilinmektedir. Emperyalist-siyonist tertipleri sürdürmekte ısrar edenler, bugüne kadar olduğu gibi bozguna uğramaktan öte bir sonuca ulaşamayacaklardır. 

8. Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, Cumhuriyet Hükümetimizin her vatandaşa iş, her vatandaşa huzur, her vatandaşa sağlık ve eğitim sağlayacağına güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.

TÜRKİYE'Yİ PARÇALAYAMAZLAR!
9. Üreten ve birleşen Türkiye kararımız kesindir! Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar! Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz! Bu karar, Türk'ü ve Kürt'üyle bütün Türk milletinin kararıdır! Bu karar, Türk milletinin egemenliğini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıdır!

Sayın Meclis Başkanlığına gündeme alınması ve tüm dünyaya ilan edilmesi dileğiyle saygıyla sunulur."

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 20:30

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER