TÜRK MİLLETİNİ HAKSIZ BİR ŞEKİLDE İTHAM ETMİŞTİR

TÜRK MİLLETİNİ HAKSIZ BİR ŞEKİLDE İTHAM ETMİŞTİR

Demokrat Parti (DP) İlçe Başkanı Murat Balakuş yaptığı yazılı açıklama da, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine ilişkin sert tepki gösterdi.

Başkan Balakuş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“ABD Başkanı Biden tarihi gerçeklerin tersine, bugününün siyasi mücadelesine cephane yapmak, Ermeni diasporasını popülist bir kararla memnun etmek için Türk Milleti’ni haksız bir şekilde itham etmiştir. İnsanlığın yüzünü kızartacak zulümleri icat edenler tarihin hiçbir safhasında olmamış, bilakis Mora isyanından bu yana pek çok soykırım maksadıyla katliamlara muhatap olmuş Türk Milleti’ne böyle bir isnatta bulunamaz. 18. yüzyıldan bu yana Osmanlı İmparatorluğu’nu parçalayarak Anadolu’da bir Ermeni Devleti kurma hayalini gerçekleştiremeyen tüm Batılı güçler, Anadolu’da Ermenilerin yaptıkları tüm katliamların teşvik edeni ve destekçisi olarak Ermeni çeteler kadar sorumludur!”

“ABD, bu açıklama ile PKK/PYD başta olmak üzere Türkiye’ye karşı bölgede her tür organizasyona örtülü veya açıktan verdiği desteği artık aleni bir düşmanlığa çevirmiştir. “PKK destekçisi HDP de bu koronun başını çekmekte.” Bu fırsattan terör destekçisi olan ve Türk Milleti’ne ve bu ülkenin birliğine düşman ne kadar unsur varsa yurt içinde de kafa göstermektedir. PKK destekçisi HDP de bu koronun başını çekmektedir. HDP, ‘Türkiye Cumhuriyeti soykırımı tanısın’ diyerek Türk Milleti’nin vicdan hizasında olmadığını, kıblesinin Ankara yerine başka başkentleri gösterdiğini bir kez daha ispat etmiştir. Yalanların balçığıyla tarihin güneşini sıvayamayacaklar. ABD gibi dış güçler dışarıdan, Lozan ve Montrö’yü sorgulayan akılsızlar içerden çabalasa da Türk Milleti ve Devleti Anadolu’da ilelebet yaşayacaktır. Son söz; ABD, Biden’ın açıklamasındaki yalanların balçığıyla tarihin güneşini sıvayamayacak.”

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER