YENİCE GÖLETİNE 290 KG BALIK SALINDI

YENİCE GÖLETİNE 290 KG BALIK SALINDI

İnegöl Belediyesi, İnegöl Amatör Sportif Olta Balıkçılığı Derneği işbirliği ile Yeniceköy DOSTUM tesislerinde bulunan göle 290 kg aynalı sazan cinsi balık salındı. Göldeki balık popülasyonunu arttırmak adına yapılan çalışma sonrası 2 yıl süreyle gölde balık tutmakta yasaklandı.

İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi’nin (DOSTUM) pek çok spor branşında olduğu gibi olta balıkçılığı branşında da çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi ile İnegöl Amatör Sportif Olta Balıkçılığı Derneği, bu branşın etkinliklerinin gerçekleştirildiği Yeniceköy DOSTUM tesisleri göletinde balık popülasyonunu arttırmak adına çalışma başlattı.

İnegöl Belediyesi ile İnegöl Amatör Sportif Olta Balıkçılığı Derneği işbirliğinde, Yenice Göletine 190 kg ağırlığında toplamda 135 adet anaç aynalı sazan bırakıldı. Gölette balık popülasyonunun arttırılması adına yapılan çalışmayla, 2 yılda ciddi bir balık seviyesi elde edilmesi hedefleniyor. Bu çalışma kapsamında Yenice göletinde 2 yıl süreyle balık tutmakta yasaklanacak. 2 yılda bırakılan balıkların üremesiyle gölette balık popülasyonu en üst seviyeye ulaşmış olacak.

135 adet anaç balık, Çarşamba günü 19.30’da yetkililer tarafından gölete salındı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 10:57

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER