BAŞVURULAR BAŞLADI

BAŞVURULAR BAŞLADI

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesini uygulayan İlçemiz Şehit Fevzi Başaran Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun 5. sınıfına alınacak öğrencilerin gireceği öğrenci seçme sınavı başvuruları başladı. Başvurular okulun internet sitesinden ( https://sefbasaranaihl.meb.k12.tr ) online olarak yapılmaktadır.

Proje, öğrencilerin akademik başarılarını destekleyerek hafızlık yapabilmelerine imkân sağlamaktadır. Projeye alınan öğrenciler İmam Hatip Ortaokulu programı ile birlikte hafızlık çalışmalarını yürütmektedir. Bununla birlikte yapılan sosyal etkinlikler ile de öğrencilerin bu süreçte ruhsal ve sosyal açıdan gelişimlerine yardımcı olunmaktadır.

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi özgün bir çalışma olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortak yürüttükleri bir projedir. 2014 yılından itibaren ülkemizde uygulanmaya başlanmıştır. Bu projede binlerce öğrencimiz hem hafızlığını tamamlamış hem de iyi bir akademik eğitim alarak Türkiye genelinde büyük başarılar elde etmişlerdir.

22 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak öğrenci seçme sınavına İlkokul 4. Sınıfı bitirecek öğrencilerimiz girebilecektir. Sınavda öğrencilerimize 4. Sınıf müfredatından Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler derslerinden sorular yöneltilecektir. Sınavda başarılı olan öğrenciler projenin ilk etabı olan yaz kursuna alınacaklar. Yaz kursunu başarıyla tamamlayan öğrenciler projeye katılarak ortaokul ve hafızlık eğitimlerine başlayacaklar. Ortaokul eğitimlerinin sonunda öğrencilerimiz bir üst öğrenime hazır iyi bir akademik başarı ile hafızlıklarını tamamlayacaklardır.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER