GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

GERÇEĞİNİ ARATMAYAN TATBİKAT

İnegöl İHH Arama Kurtarma Ekibi tarafından Dr. Emin Acar İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle İHH Arama Kurtarma Ekibi Dr. Emin Acar İmam Hatip Ortaokulunda tatbikat yaptı. Ekip sorumlusu Yavuz Bayram tarafından öğrencilere deprem hakkında seminer verildi.

Temel afet bilinci eğitiminin ardından senaryo gereği çalan alarm ile öğrencilerin okulu güvenli bir şekilde tahliye etmesi sağlandı. Daha sonra okulda mahsur kalan bir kişi güvenli bir şekilde camdan aşağı indirildi. Okul bahçesinde toplanan öğrencilere herhangi bir afet sırasında nasıl davranacakları anlatıldı ve uygulamalı olarak gösterildi. Başarılı bir şekilde yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.

BİZ HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Yavuz Bayram, "Arama kurtarma ekibi olarak bu sefer okulumuza geldik, gerekli eğitimleri vererek tatbikatımızı gerçekleştirdik. Güzel bir çalışma oldu. Bu çalışmanın İnegöl’deki bütün okullarımıza örnek olmasını bekliyorum. Diğer okullar da talepte bulunurlarsa, biz her zaman göreve hazırız" dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER