19 YIL SONRA YENİDEN KURULUYOR

19 YIL SONRA YENİDEN KURULUYOR

İnegöl Belediyesi, 1929-2001 yılları arasında hizmet veren ve daha sonra dağılan Belediye Bandosunun yeniden kurulması için düğmeye bastı.
İnegöl’de 1929 yılında kurulup 2001 yılına kadar önce İdman Yurdu Bandosu ardından Belediye Bandosu ismiyle uzun yıllar hizmet veren İnegöl Belediye Bandosu, 2001 yılında dağılmıştı. 19 yıl sonra, bandonun yeniden kurulması için ilk adım atıldı.


İNEGÖLLÜLÜK RUHU YENİDEN DOĞACAK

İnegöl Belediyesi, Belediye Bandosunun yeniden kurulması adına çalışmaların başladığını ve gönüllü üyelerin arandığını yaptığı duyurularla ilan etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, şu ifadelere yer verdi: “Biliyorsunuz şehrimizde 1929-2001 yılları arasında hizmet vermiş ve pek çok vatandaşımızın hatıralarında halen önemli yere sahip bir bando takımımız vardı. Bu bando takımı 2001 yılında farklı nedenlerden dolayı dağılmıştı. Ancak biz bu ruhu yeniden ortaya koymak ve İnegöllülük bilincini oluşturmak adına çalışmalarımıza başladık. Tamamen gönüllü vatandaşlarımızın katılımıyla kurulacak bando takımımızla, yeniden maziye döneceğimiz günler yaşayacağımızı umuyorum.”


BAŞVURULAR 7-18 EYLÜL ARASINDA ALINACAK
Bando takımının oluşturulması ve ekibin seçilmesine ilişkin bilgileri de paylaşan Başkan Taban, “Bando takımımızı oluşturmak için başvuruları 7 Eylül tarihi itibariyle başlattık. 18 Eylül’e kadar başvuruları kabul etmeye devam edeceğiz. Bu noktada belirli şartlar da var tabi. 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın başvurularını kabul ediyoruz. Bay bayan fark etmeksizin, dileyen tüm gönüllü vatandaşlarımız başvurabilir. Aynı zamanda nota bilgisi olması bir avantaj. Sınırlı sayıda kişi bando takımına dahil edileceğinden, nota bilgisi olanlar öncelikli tercih olacak. Yine hali hazırda bir enstrüman çalıyor olması da öncelik sebebi sayılacak. Başvurular alındıktan sonra uzman kişilerden oluşan bir bilirkişi, başvuru yapan vatandaşlarımız arasında mülakat gerçekleştirecek. Akabinde gerekirse bir dizi eğitimden sonra bando takımımız çalışmalarına başlayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 11:42

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER