FETİH NESLİ TURNUVALARA BAŞLADI

FETİH NESLİ TURNUVALARA BAŞLADI

İnegöl Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlemiş olduğu yaz okulu programı çeşitli etkinliklerle hız kesmeden devam ediyor.

Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlemiş olduğu yaz okulu etkinliklerine, bu hafta başlanan turnuvalar ve etkinlikler damga vurdu. Etkinliğin gerçekleştiği okullarda bu hafta play station, satranç ve langırt turnuvaları başladı. Öğrencilerin ders haricinde gerçekleştirilen bu programlara gösterdiği yoğun ilgi ise dikkatlerden kaçmadı.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan AGD Yaz Okulları Sorumlusu Muhammed Ali Zengin, “Gençlerimiz bu oyunları oynayarak öğrenmiş oldukları dini bilgilerin yanında sosyal becerilerini ve zihinlerini de geliştirecekler” dedi.

SOSYAL BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEKLER

Zengin, “Anadolu Gençlik Derneği olarak yapmış olduğumuz etkinliklerde gençlerimizi sadece Kuran-ı Kerim, ezber, ilmihal gibi derslerle değil, bedenlerini ve zihinlerini de geliştirebilecekleri play station, langırt, satranç ve futbol gibi oyunlar da oynatıyoruz. Bugün itibarıyla başlatmış olduğumuz play station turnuvası, langırt turnuvası ve satranç turnuvası bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi. Gençlerimiz bu oyunları oynayarak öğrenmiş oldukları dini bilgilerin yanında sosyal becerilerini ve zihinlerini de geliştirecekler. Böylelikle gençlerimiz inşallah kendilerine güveni olan ve sosyal becerisi yüksek bireyler olarak topluma kazandırılmış olacaklar” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 08:41

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER