İNEGÖL'DE CİNAYETİN SEBEBİ BELLİ OLDU

-Kendisini Tehdit Ettiği İçin Arkadaşını Öldürmüş-

İNEGÖL'DE CİNAYETİN SEBEBİ BELLİ OLDU

Sinanbey mahallesinde önceden aynı işyerinde çalıştığı arkadaşı bıçaklayarak öldüren şahsın yargılanması sürüyor.

Olay, 4 Ekim 2018 tarihinde Sinanbey Mahallesi Kamer Sokak'ta meydana geldi. Nejdet Ç., daha önceden aynı işyerinde çalıştığı arkadaşı Selim Y.'nin evine gitti. Bir gece önce alkollüyken 'işi bırakma mevzusu' yüzünden kavga ettiği Selim Y.'nin kapı ziline basan Nejdet Ç., arkadaşını dışarı çağırdı. Elinde bıçakla dışarıya çıkan Selim Y., Nejdet Ç.’yi bıçakladı. Göğsüne 3 bıçak darbesi alan Nejdet Ç., olay yerinde yaşamını yitirirken Selim Y., polis ekipleri tarafından yakalanarak tutuklandı.

CİNAYETİ ANLATTI

Tutuklu sanık Selim Y., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıktı. Sanık Selim Y. ifadesinde, "Olaydan bir süre önce Nejdet, beraber çalıştığımız işten ayrıldı. Ayrıldıktan sonra bana da işten ayrılmam için ısrar etmeye başladı. Sürekli beni telefonla arayarak, 'Ben çıktım, sen de çıkacaksın işten’ diyerek, tehdit ediyordu. Ben de işimden memnun olduğumu söyleyerek işten ayrılmayacağımı ifade etmiştim. Olaydan bir gün önce de görüştük, aynı şeyleri söylemeye başladı. Alkol alıyorduk, kavga etmeye başladık. Sabah beni yine aramaya başladı. Sabah evimin önüne geldi. Evden çıkıp yanına gelmemi istedi. Ben de reddettim. Çok ısrar etti ve küfürler etmeye başladı. Kapının önüne çıktım, halen küfürler ediyordu. Ben de bunaldım, en son kendimi kaybederek bıçakladım. Olaydan dolayı çok pişmanım" dedi.

Eksik evrakların tamamlanması sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 1 Ekim’e erteledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 09:30

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER