İNEGÖL'DE ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÜCRETSİZ HİZMET

İNEGÖL'DE ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÜCRETSİZ HİZMET

İnegöl Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrenciler için tercih dönemi boyunca ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek.

İnegöl Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrenciler için Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti verecek. 23-29 Temmuz tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Cihad Doğan tarafından Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nde verilecek hizmette, öğrencilerin tercihlerini kendilerine en uygun şekilde yapmaları sağlanacak.

ONLARIN GELECEĞİ, BİZİM GELECEĞİMİZ

Ücretsiz tercih danışmanlığı hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi geleceğimizi inşa edecek yeni nesillerin eğitimi ve doğru yönlendirilmesi adına da sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini söyledi. Bu doğrultuda Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu işbirliği içerisinde 23-29 Temmuz tarihleri arasında Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binasında tercih danışmanlığı ofisi kurulacağını kaydeden Taban, “2019 YKS tercih döneminde öğrencilerimize doğru yönlendirmeleri yapmak ve geleceklerini sağlam temeller üzerine kurmak adına İnegöl Belediyesi ve İnegöl Meslek Yüksekokulu iş birliği ile Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi binamızda öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti vereceğiz. Tercih danışmanlığı belirtilen tarihlerde 10.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak sunulacaktır. İnegöl Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Cihad Doğan’ın rehberliğinde gerçekleştirilecek tercihlerde, aynı zamanda farklı bölümlerde öğrenim görmüş ya da görmekte olan kişilerce ‘Program Rehberliği’ danışmanlığı da tercih sürecinde gençlerimiz ile beraber olacaktır. Gençlerimizin geleceği, ülkemizin geleceğidir. Onların kişiliklerine ve ilgilerine göre meslek seçimlerinin yapılması toplumumuzun daha da gelişmesine fayda sağlayacaktır. Ben bu vesileyle tüm üniversite adayı öğrencilerimizi 7 gün sürecek tercih dönemi boyunca YKS tercih danışmanlığı hizmetimizden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

TERCİHLER RANDEVU İLE YAPILACAK

Tercih yapmak isteyen öğrencilerin, 0224 713 70 55 no’lu telefondan randevu alarak randevu saatlerinde faydalanacağı tercih danışmanlığı hizmetinde, ayrıca; 25-26-27 Temmuz tarihlerinde farklı üniversitelerin farklı bölümlerinden rehber öğrenciler, tercih bürosunda yeni tercih yapacak öğrencilere düşündükleri bölümlerle ilgili bilgiler verecek.

PROGRAM REHBERLİĞİ GÜN VE SAATLERİ

Tercih danışmanlığı kapsamında üniversite adaylarına tercih edecekleri bölümlerle ilgili bilgi alma imkanı da sağlanacak.

25 TEMMUZ

25 Temmuz 2019 Perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında; Bilgisayar Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği,         İşletme, İktisat, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Psikoloji, Felsefe, Halkla İlişkiler, Reklamcılık, Beslenme ve Diyetetik, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinde farklı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, tercih yapacak öğrencilere bölümler hakkında rehberlik yapacak.

26 TEMMUZ

26 Temmuz 2019 Cuma günü 14.00-16.00 saatleri arasında; Tıp Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Mühendislik Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, İlahiyat, Diş Hekimliği, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilim Tarihi, Peyzaj Mimarlığı, Hemşirelik, Ebelik, Sağlık Yönetimi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sosyal Hizmet bölümlerinde farklı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, tercih yapacak öğrencilere bölümler hakkında rehberlik yapacak.

27 TEMMUZ

27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Ziraat Mühendisliği, Maliye, Zihinsel Engelliler Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, Antropoloji, Veterinerlik bölümlerinde farklı üniversitelerde eğitim gören öğrenciler, tercih yapacak öğrencilere bölümler hakkında rehberlik yapacak.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER