İNEGÖLLÜ ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR

İNEGÖLLÜ ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Öğrenciye de esnafa da tam destek' sloganıyla hazırlanan proje kapsamında ihtiyaç sahibi 20 bin aileye 150’şer liralık Kart16 Eğitim Destek Çeki dağıtıldı. Odaya kayıtlı kırtasiyeciler de geçerli olan çekler kırtasiyeci esnafına toplamda 3 milyon TL’lik bir sıcak para akışı sağlandı. Bursa genelinde binlerce öğrenci bu destekten yararlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi sürecinde esnafa önemli destek sağladığını belirten İnegöl Bakkallar Bayiler Züccaciyeciler Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Hakan İnkaya,“Bursa Büyükşehir Belediyesi esnafın yanında. Destekleri için Bursa Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

İnkaya, “Pandemi sürecinden en çok etkilenen sektörlerden birisi de kırtasiyeciler oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce bakkallar için yapılan uygulamanın bir benzeri kırtasiyeler için yapıldı. İhiyaç sahibi ailelere dağılan destek çekleri, sisteme dahil olan kırtasiyelerde kullanıldı. Uygulama uzaktan eğitim sürecinde zor günler geçiren kırtasiyeci esnafı için can suyu oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bey'e ve ekibine teşekkür ediyorum”

İnegöl'de 20 yıldır kırtasiye işleten Abdülhakim Öztaş ise, "Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu uygulamayı takdir ediyorum. Küçük esnaf için gerçekten güzel bir proje. Sisteme dahil olan kırtasiyeciler uygulamadan yararlandı. İşyerimize çekle gelen vatandaşlar ihtiyacı olan ürünleri alıp karşılığında çekleri bize verdiler. Proje emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER