İNEGÖL’Ü TEMSİL EDİYORLAR

İNEGÖL’Ü TEMSİL EDİYORLAR

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğunu ziyaret etti. Küçük bir gösteriyle kendisini karşılayan öğrencileri Taban, başarılarından dolayı tebrik etti.

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Yöresi Oyunlarını derlemek ve yaygınlaştırmak amacı ile 2011 yılında kurulan İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nu ziyaret etti. Belediye Spor Salonunda devam eden eğitimlerde halk dansları topluluğunun çalışmalarını izleyen Başkan Taban’a eşi Birnur Taban, Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Partili yöneticiler de eşlik etti.

BELEDİYEMİZİ VE ŞEHRİMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORSUNUZ

Belediye Halk Dansları Topluluğu, eğitmenleri nezaretinde Başkan Taban ve beraberindeki heyete mini bir gösteri de sundu. Gösteri sonrası burada kursiyerlere yönelik bir konuşma yapan Başkan Taban, “Çok güzel oyunlar sergilediniz emeğinize sağlık. Bizler de sizleri izlemek için bugün buradayız. İnegöl Belediyesi olarak ne kadar güzel bir organizasyon yaptığımıza da şahit olduk. Hepinizi kutluyorum. Bizleri, İnegöl Belediyesini ve şehrimizi dönem dönem temsil etmeni gereken yerlerde de en güzel şekilde temsil ediyorsunuz. Bunun için de teşekkür ediyorum. Biz de inşallah sizler için daha iyi imkanlar oluşturmalıyız bunun farkındayız. Kültürel ve sanatsal anlamda yapılabilecek imkanları fazlalaştırmak adına bizler de bir dizi çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Başkan Taban, konuşmasında öğrencilerden destek beklediklerini de vurgulayarak “Fikirlerinizi önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Gerek yapmış olduğunuz bu çalışmalar gerekse şehrimiz ve kurumumuzla ilgili düşünceleriniz bizim için önemli. Bunları bizlere aktarabilirsiniz. Bir de ben sizlerden temizlik konusunda destek istiyorum. Şehrimizin her gün ciddi manada temizlenmeye çalışıldığını bizler biliyoruz ama bir de kirletmeyen bir toplum olabilmek adına sizlerin de desteğimize ihtiyacımız var. Farkında olmadan çok fazla kirleten bir toplumuz. Bu konuyu öğrencilerimizin destekleriyle aşabileceğimizi düşünüyorum. Çünkü sizlerin bir başkasına söylediğiniz söz hem tesir eder hem de incitmez. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Toplu hatıra fotoğrafıyla son bulan ziyarette, öğrencilere tatlı ikramı da yapıldı.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER