Kaymakam dan uyarılar

Kaymakam dan uyarılar

Kaymakamdan HES kodu ve sosyal mesafe uyarısı 
 Kaymakam Eren Arslan, "Dinamik Denetim" modeli kapsamında ilçede kafe ve restoranları denetledi. Emniyet müdürü Erdoğan Baydemir'in katıldığı denetimlerde Kaymakam Arslan, kurallara uymayan İşletme yetkililerine HES kodu ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunup, uyarılara uymayan işletmelere cezai işlem uygulanacağını söyledi. 
İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, hafta sonu yasaklarının esnetilmesinin ardından sokağa çıkma yasağı olmadan geçen ilk Cumartesi denetime çıktı. Denetimlere otogar içindeki esnaftan başlayan Arslan, akabinde kafeleri denetledi.
 Kontrollü normalleşme kapsamında İçişleri Bakanlığının talimatları ile 'Dinamik Denetim' modeline geçildiğini belirten Kaymakam Arslan, "İnegöl'de 7 gün 24 saat denetimler devam edecek. . Ben vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan bu iyi tablonun daha da iyi olması için ciddiyetle hareket etmelerini istirham ediyorum " dedi.
Eren Arslan'ın açıklamaları şu şekilde;
OLUMSUZ BİR MANZARA İLE KARŞILAŞMADIK
Yeni bir sürece geçtik ve hafta sonu kısıtlamaları kalktı. Biz de bakanlığımızın dinamik denetim modeli çerçevesinde 7 gün 24 saat denetimlerimizi sürdürüyoruz. Şu anda vatandaşların maske ve diğer kurallara uyumu noktasında olumsuz bir manzara ile karşılaşmadık. Bu sürecin daha iyiye dönmesi ve renk kategorisinde mavi renge geçebilmek bizim elimizde. Sadece denetleyen birimler denetleme yaparken kurallara uyulması yetmez. Hatta sokakta ve iş yerlerinde değil kendi konutumuzda dahi uymamız gereken kurallara riayet etmeliyiz. Maalesef insanlar halen daha akraba toplulukları oluşturarak bir araya gelebiliyor. Tabi ki bunlar doğru şeyler değil. Bu süreci hep birlikte hareket ederek olumluya dönüştürebiliriz.  Ben vatandaşlarımızdan rehavete kapılmadan bu iyi tablonun daha da iyi olması için ciddiyetle hareket etmelerini istirham ediyorum. İnşallah bu süreci birlikte başaracağız.". 

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER