Memleket Partisi Genel Başkanı İnce; Birinci parti olacağız

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce; Birinci parti olacağız


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,  İnegöl ilçe teşkilat binasının açılışını yaptı. Miting havasında geçen programa partililer ilgi gösterdi. Davul zurnayla parti binası önünde karşılanan İnce, bir çok vatandaşla öz çekim yaptı. 
Parti önünde konuşma yapan İnce, “Bizler gönüllerle kurulmuş bir partiyiz. Türkiye’nin her bir yerinde örgütleniyoruz. İlkelerimiz basit. Bir, geçmişimizle, tarihimizle kavga etmeyeceğiz. Biz geleceğe bakacağız. Kuantum diyeceğiz, nano teknoloji diyeceğiz. Biz bunları konuşacağız. Fatih Sultan Mehmet’le Atatürk’ü kavga ettirmeyeceğiz. İkisi de bizim. Mehter marşıyla, İnönü marşını kavga ettirmeyeceğiz. İkisi de bizim. Başı açık kızlarda bizim, başı kapalı kızlarda bizim. Hepsi bizim evladımız.” Dedi.
SEN DAHA ÖNCE PAPAZI VERDİN
Hükümete yüklenen İnce, “10 büyükelçiyi sınır dışı etmekten bahsediyor. Biz o büyükelçilerin sömürgesi değiliz. Biz bağımsız, onurlu Türk devletiyiz. Ama Türkiye’de de yargının bağımsız olduğunu, parmakla iş yaptığını hepimiz biliyoruz. Örnek mi istiyorsun? Rahip ne oldu? Papaz ne oldu Erdoğan? Trump Papazı istediğinde Erdoğan dedi ki, sende de bir papaz var. Al papazı, ver papazı dedi. Helal olsun dedik ama sonra süt dökmüş gibi geri adım attı. Tükürdüğünü yaladı. Papaz yarın duruşmaya çıkacak. ABD’den özel jet geldi. Demek ki siz Papazı tahliye edeceksiniz. Tahliye ettiler, jetine bindi ABD’ye gitti. Trump papazı oval ofiste kabul etti. Sen daha önce papazı verdin, elini açık ettin.” Diye konuştu.
Pahalılıktan söz eden İnce, “Gıda maddeleri neden pahalı? Üretim olmuyor, azaldı. Gübre pahalı. İlaç pahalı. Elektrik pahalı. Mazot pahalı. Köprüler pahalı. Otoyollar pahalı. İzmir’den Yalova’ya otoban parası 300 lira. Araba 250 lira yakıyor. Otoban parası 300 lira. Ama rahmetli Demirel’in köprüsünden geç, Boğaz köprüsünden geç 10 lira. Erdoğan’ın köprüsünden geç 100 lira. Bu insafsız düzeni yıkacağız. Bu yağma düzeni, bu zulüm düzeni yıkacağız. Yerle bir edeceğiz, iktidarı da muhalefeti de. Gençler, öğrenciler size sesleniyorum; sakın ha memleketi terk etme iddialarını bırakın. Memleketi terk etmek yok. Bu memleket bizim, bu bayrak bizim, bu toprak bizim. Memleketimize sahip çıkacağız. Yanan ağaçların yerine yenisini dikeceğiz. 3 sene önce Bursa’nın eski stadyumunda miting yaparken, bu yorgun Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olur demiştim. Oldu mu? Bakın tekrar söylüyorum; bu kafa sakat bir kafa. Bu kafa doğru kafa değil. Hukuk yoksa, bilim yoksa, vicdan yoksa, adalet yoksa, akıl yoksa o ülke duvara toslar. Türkiye’yi duvara toslatmamamız lazım. “ şeklinde konuştu.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Atatürk’ten söz eden İnce, “Atatürk’e laf söyleyen bir sürü parti var. Bizim partimizde Mustafa Kemal diyemezsin. Bizim partimizdeki adı Mustafa Kemal Atatürk’tür. Biz diğerlerinden farklıyız. Bizde parti içi demokrasi var. Gençler bu demokrasiye alışacağız. Partide demokrasi yapmayanlar, Türkiye’ye demokrasiyi getiremezler. Bir insan düşünün, her gün çocuklarınıza süt içirin diye laf ediyor ama kendi çocuklarına süt getirmiyor. Sen kendi partinin evlatlarına demokrasiyi çok görüyorsun, 85 milyona demokrasi vadediyorsun. Palavra bu. Bunlardan toptan kurtulmamız lazım. Her birinden. Buradan çıkışın yolu hukuk devleti. Türkiye hukuk devleti olmalı. Türkiye’nin mahkemelerine sadece Türkler değil, ABD’liler, Ruslar, Japonlar, herkes güvenmeli. Türkiye’de bir kamu ihale kanunu çıkarmalıyız. Rekabete açık, şeffaf. Herkesin güvendiği. Türkiye’de Merkez Bankasını bağımsız yapmalıyız. Erdoğan, Merkez Bankası Başkanım diyor ya o m harfi, o m harfi milyar dolarlarımızı götürüyor. Merkez Bankası Türkiye’de bağımsız değil dedikleri zaman, Türkiye’ye yatırım engelleniyor. Siz TÜİK’e güveniyor musunuz? Hayır güvenmiyorsunuz. TÜİK’e herkesin güvenmesi lazım, bunu sağlamamız lazım. Bunu başaracağız. Bugün ilçelerimizi geziyoruz. Hali, sanayi sitelerini ziyaret ettik. Çarşamba, Perşembe İstanbul’u gezeceğiz. Cuma günü Samsun’dayız. Cumartesi Ordu, Giresun’dayız. Döneceğiz Van’a gideceğiz. Türkiye’yi karış karış gezeceğiz. Türkiye’nin her bir yerinde örgütleniyoruz. Allah’ın izniyle bu iş olacak. Başlangıçta buna burun kıvırabilirler. Ya bir sürü, 107 tane parti var. Siz mi olacaksınız? Bakın göreceksiniz. Birinci parti olacağız.” Dedi.
Konuşmanın ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan parti binasının balkonuna çıkan İnce, beyaz güvercin uçurdu. İnce, İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER