MÜSİAD’DAN DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

MÜSİAD’DAN DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Türkiye için ihracatın öneminin her geçen gün arttığı şu dönemde MÜSİAD İnegöl Şubesi, üyelerine yönelik dış ticaret eğitimi düzenliyor.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi, Dış Ticarete yönelik 2 gün sürecek eğitim programı düzenliyor. Konu hakkında açıklama yapan MÜSİAD İnegöl Şubesi Mobilya ve Orman ürünleri Komitesi Başkanı Metin Tahirler, “İnegöl’ün lokomotif sektörü mobilyadır. Mobilyada da özellikle ihracat yapan birçok firmamız olmasına rağmen, ihracatın daha profesyonel şekilde icra edilmesi adına MÜSİAD İnegöl olarak önemsediğimiz özellikle pazarda tutunma ve akreditif konularında üyelerimizi ve konu ile ilgili personellerinin eğitimini planlıyoruz. Ülke olarak, şehrimiz olarak ihracatın daha da önemli bir unsur haline geldiği şu günlerde, bu konuda üyelerimize ve firmalarındaki ilgili personellerine bu eğitimin verilmesinde fayda olacağını gördük. Eğitim programımızı bu konuda uzman olan 30 yılı aşkın dış ticaret danışmanlığı, 20 yıldır da dış ticaret eğitmenliği yapan, türkiye’nin çeşitli kentlerinde odalar, birlikler, dernekler şemsiyesi altında iş inşalarına ve üniversite öğrencilerine eğitim veren sayın Şefik Ergönül tarafından gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

Metin Tahirler, eğitimin 2-3 Ağustos tarihlerinde MÜSİAD İnegöl Şubesi merkezinde yapılacağını, eğitimin ücretli olacağını ve kontenjanın sınırlı olduğunu belirtti. Tahirler, ayrıca eğitim programına ihracat yapan yada yapmayı planlayan üyelerin ilgi göstermesinde fayda olacağını sözlerine ekledi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER