HATİPOĞLU İNEGÖL’E ATANDI

HATİPOĞLU İNEGÖL’E ATANDI

Cumhurbaşkanı kararı ile Uşak İl Müftülüğüne atanan İnegöl Müftüsü Kazım Güzel’in ardından İnegöl Müftülüğüne Manisa Gördes İlçe Müftüsü İsmail Hatipoğlu için veda yemeği düzenlendi.

UŞAK İL MÜFTÜLÜĞÜNE ATANDI

Emekli olan İlçe Müftüsü Bayram Canbey’in yerine 2015 yılında Şuhut İlçe Müftülüğünden İnegöl’e atanan müftü Kazım Güzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile Uşak İl Müftülüğüne atandı.

Geçtiğimiz Nisan ayından beri vekaleten yürütülen İnegöl İlçe Müftülüğüne, Manisa Gördes İlçe Müftüsü İsmail Hatipoğlu atandı. Hatipoğlu, önümüzdeki günlerde İnegöl’e gelerek görevine başlayacağı öğrenildi.

İSMAİL HATİPOĞLU KİMDİR?

1965 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesi Uzuntarla Köyünde dünyaya geldi. 1987 yılında Ağrı İlinde İmam Hatip olarak göreve başladı. Daha sonra 2002 yılına kadar Bursa’da farklı camilerde İmam Hatip olarak görev yaptı. 2002 yılında Tunceli’de İl Murakıbı olarak görev yaparken İstanbul Haseki Diyanet Eğitim Merkezinde İhtisas Kursu eğitimine başladı. İhtisas Kursu eğitimini tamamlayarak 2005 yılında mezun oldu. Mezuniyetten hemen sonra Trabzon İli Maçka İlçesine Vaiz olarak atandı. 2005 yılından 2007 yılına kadar Trabzon İli Maçka İlçesinde vaiz olarak görev yaptı. 2007 yılından 2012 yılına kadar Ardahan İli Hanak İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2012 yılından bugüne kadar Manisa İli Gördes İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 16:12

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER