İKİNCİ EL PAZARINDA YOK YOK

İKİNCİ EL PAZARINDA YOK YOK

İnegöl’de Perşembe günleri kurulan ikinci el pazarında herkes aradığını buluyor. Antikadan, mobilyaya, elektronik eşyadan kıyafete kadar her şey alıcısını bekliyor.

Alanyurt’taki Salı Pazarında Perşembe günü kurulan ikinci el eşya pazarında vatandaşlar, aklına gelebilecek her şeyin ikinci elini bulabiliyor. Pazarda eldivenden merdivene, mobilyadan elektronik eşyaya, antikadan cep telefonlarına, kıyafetten ayakkabıya kadar ikinci el olan eşyalar sergileniyor. İkinci el eşya pazarında, hiç kullanılmamış, hatta paketi açılmamış eşyalar da bulmak mümkün.

Kurulan pazar, ihtiyacını düşük maliyetle gidermek isteyen çok sayıda vatandaşa hizmet veriyor. İkinci el ve ucuz eşyaların satıldığı pazar, kurulduğu günlerde renkli görüntüler oluşturuyor. Ucuza alışveriş imkanı sağlayan pazarda, eski ev aletlerinden tamir araçlarına, hurdalardan antikalara kadar çok sayıda satılık ürün bulabiliyor. Pazarı gezen vatandaşlar uygun fiyatlarla alışveriş yapmanın keyfine de varıyorlar. Alışveriş yapmayıp sadece gezmek için bile pazara gelenler var. Tezgahları dolaştığınız sırada sergilerde karşınıza ummadığınız güzellikte malzemeler çıkabiliyor. Tezgahlarda adeta geçmişle yüzleşiyorsunuz.

PİYASADAN HEM UCUZ HEM DE DÜZGÜN VE KALİTELİ ÜRÜNLERİMİZ VAR

Pazarda tezgah açan esnaflardan Gündüz Alptekin, “Perşembe günü kurulan pazarımız da antika ve ikinci el eşyalar satılır. Burada birçok yerde bulamayacağınız, hatta Büyükşehirlerde bir bulamayacağınız değerli antikaları ve ikinci el eşyaları bulma şansınız var. Daha önce Cumartesi günü kurulduğu için insanlarımız Perşembe günü kurulduğunu bilmiyor. Piyasadan hem ucuz hem de düzgün ve kaliteli ürünlerimiz var. Herkesi bekliyoruz. Herkesin bilmesi ve bu pazarı tercih etmeleri için pazarımızdan faydalanmalarını istiyoruz” dedi.

BU PAZARIN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ; UCUZ OLMASI

Esnaflar, pazarın en büyük özelliğinin ucuz olması ve istenilen her şeyin bulunabilmesi olduğunu belirterek, “Pazarda her şey var. Pazarımızdan memnunuz. Bize böyle bir yeri tahsis eden belediyeye teşekkür ederiz. Pazarda her türlü ikinci el eşya var. Bu pazarın en büyük özelliği ise ucuz olması. İkinci el kullanılmayan ürünler burada tekrar satışa sunuluyor. Fiyatlar da çok uygun. Dışarıda 100 TL’ye satılan ürünü pazarda 20 TL’ye alabiliyorsunuz. Vatandaşın eskiye çok ilgisi var. Zaten vatandaş gelmezse bu pazar kapanır. Yüzlerce kişi buradan ekmek yiyor. Pazarda satılan ürünlerin yüzde 80’i çalışıyor. Pazarda eski eşyalar satılıyor ama yeni ürünler de var. Yüzde 80’i ikinci el. Pazarda bulunan eşyalardan bazıları ise tarihi eser olma özelliği taşıyor” dediler.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER