Kantinlerde Tedbirler Artırıldı

Kantinlerde Tedbirler Artırıldı

Okulların açılmasıyla hizmet vermeye başlayan kantinlerde tedbirler artırıldı. Hijyen tedbirlerini artıran çalışanlar da virüs riskini azaltmak için aşı oluyor.

Pandemi nedeniyle bir dönem kapalı kalan okullar tekrar açıldı. Kantinler de hizmet vermeye başlarken, çalışanlar tedbirlerini artırdı. Kantin çalışanları ise virüs riskini azaltmak ve öğrencilere güvenli bir hizmet sağlamak için aşı oluyor.

İnegöl Bakkallar Odası Başkanı Hakan İnkaya ise, kantinciler olarak okulların açılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. İnkaya, “Pandemiden dolayı öğrenciler bir süre okula gidemedi. Dolayısıyla kantinlerde kapalı kaldı. Yüz yüze eğitimin tekrar başlaması olumlu sonuçlar getirecektir. Kantinler, bakanlığın bize belirttiği hijyen tedbirlerini uyguluyoruz. Öğrenciler sosyal mesafeye uyarak ve maskeli bir şekilde alışverişlerini yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

"AŞISIZ HİÇBİR ÇALIŞAN YOK"

Kantinlerde tüm çalışanların koronavirüs aşılarını olduklarını belirten İnkaya, "Aşısız hiçbir çalışanımız yok, aşı kartları da mevcut. Kantin çalışanları pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde çalışıyorlar. Tüm ürünlerimiz ambalajlı bir şekilde satılıyor" dedi.

ANLAYIŞ BEKLİYORLAR

Öte yandan okul kantincileri, 15 aylık süreçte pandemi nedeniyle iş yerlerini açamadığı kiralar konusunda sıkıntılar yaşadığını, bu konuda yetkililerden anlayış beklediklerini ifade ettiler

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER