NİHAT KORKMAZ'IN İSMİ CADDEYE VERİLDİ

NİHAT KORKMAZ'IN İSMİ CADDEYE VERİLDİ

Sani Konukoğlu Konferans salonunda, Belediye Başkanı Alper Taban başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; ikisi takrir olmak üzere 22 maddesi görüşülerek karara bağlandı. Toplantının açılışında İsrail'in Filistin'de masumları ve Mescidi Aksa'yı hedef alan saldırıları ortak bildiri ile kınandı.

İSRAİL’E KINAMA

Meclis üyeleri adına bildiriyi okuyan Belediye Başkanı Alper Taban, "İsrail Devletinin kurulduğu 1948 yılından beri Filistinli Müslüman kardeşlerimize uyguladığı zulüm ve barbarlık ara vermeden devam etmektedir. Bu terör devleti her zaman olduğu gibi bu ramazanda da yine kadın, çoluk çocuk demeden yaşlı, masum, sivil demeden katliamların' devam ettirmektedir. Irkçı bir yaklaşımla ve İslamofobik bir anlayışla dünyanın gözü önünde işlenen bu cinayetlere ne yazık ki ülkemiz dışında tüm dünya tarafından cılız tepkiler gösterilerek adeta seyirci kalınmaktadır. Bizler İnegöl Belediye Meclisi olarak terörist İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yaptığı bu katliamı şiddetle ve nefretle kınıyor devletimizin bu konuda alacağı her türlü kararın yanında olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz" dedi.

KIRSALA DÖNÜŞ KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

Daha sonra kırsal mahalleye dönüşmek için başvuruda bulunan mahallelerin durumu görüşülmek üzere 3 komisyona havale edildi. 91 kırsal mahallenin kırsal mahalleye dönüşüm konusu İmar, Plan ve Bütçe ile Tarım Komisyonunda görüşülecek. Madde oy birliği ile kabul edildi.

DAYININ İSMİ YAŞATILACAK

Gündemin 14. maddesinde yeni açılan cadde ve sokaklara isim verilmesi görüşüldü. Belediye meclis üyelerinin oylarıyla 50 yıla yakın siyaset yaşamında İnegöl’e büyük katkıları olan dayı lakaplı Nihat Korkmaz'ın ismi Mahmudiye Mahallesi'ndeki caddeye verildi. Ayrıca Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki bir sokağa da Caddeboyu Sokak ismi verildi.

Meclis üyelerine teşekkür eden oğlu Regaip Korkmaz, babasının adının bir caddeye verilmesinin ailesini mutlu ettiğini söyledi. Korkmaz ayrıca İnegöl'e hizmet eden kişilerin isminin yaşatılması adına isimlerinin cadde ve sokaklara verilmesini de talep etti.

HUZUREVİ MÜDÜRLÜĞÜ KAPATILDI

Gündemin 20. maddesinde Huzurevi Müdürlüğünün kapatılması ve kadro iptali görüşüldü. İnegöl Belediyesi Fatma Göztepe Huzurevinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredildiğin hatırlatan Belediye Başkanı Alper Taban, buradaki çalışanların başka birimlerde görevlendirildiğini söyledi. Huzurevi Müdürlüğünün kapatılması meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

SEÇİM YAPILDI

Meclis toplantısında, Bursa Belediyeler Birliğine üye seçimi de yapıldı. Meclis üyelerinin oylarıyla Rıdvan Kocaağa, Halide Serpil Şahin ile Mürsel Avaşar seçildi.

ŞEHİDİN İSMİ YAŞATILACAK

Ayrıca Suriye Afrin’de teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Çakır'ın (28) isminin yeni yapılacak parka yada cadde ve sokağa verilmesi konusu AK Partili meclis üyeleri tarafından meclis gündemine getirildi. Konu meclis üyelerinin oylarıyla komisyona havale edildi.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER