DÜNYANIN GÖZÜ BİZİM ÜZERİMİZDE

MHP İnegöl ilçe Teşkilatı tarafından Atatürk Anıtı önünde düzenlenen “Açık Hava İftarında” vatandaşlar meydana sığmadı. Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı iftar sonrası konuşan İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Bu seçim çok önemli bir seçim. Dünyanın gözü bu seçim sonuçlarının üstünde” dedi.

DÜNYANIN GÖZÜ BİZİM ÜZERİMİZDE

Önceki akşam düzenlenen programa Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti yöneticileri, MHP Bursa ve İnegöl İlçe yöneticileri, MHP Bursa Milletvekili adayları, Ülkü Ocakları Başkanı Sabri Çağlar ile 2 binin üzerinde vatandaş katıldı.

Yemeğin ardından konuşan MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Dünya üzerinde yaşayan tüm Türk İslam alemine bayrama ulaşmasını yüce Rabbim nasip etsin inşallah. Malumunuz 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimleri yapılacak. Bu seçim çok önemli bir seçim. Dünyanın gözü bu seçim sonuçlarının üstünde. Hiç düşündünüz mü? Bizi bir kaşık suda boğmak isteyen ülkeler neden bizi bu kadar takip ediyor. Çünkü dünya şunu iyi biliyor ki; sayın Genel Başkanımız onların hiç beklemediği bir zamanda erken seçim diyerek yapılan planlarını bozmuş ve Türkiye’nin önünün açılmasına, istikrarın yeniden temini için ülkemizin daha sağlam zemine oturtulması için çalışmalar yapmış ve istemedikleri durumlar ortaya çıkmıştır. Bu durum ortaya çıkınca ülkemiz ile ilgili hain emellerini ortaya koymuşlardır. Bu yüzden 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemli sonuçları tüm dünya üzerinde yaşayan Türk ve İslam alemi için değerlidir. Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” dedi.

YILMAYACAĞIZ, ANLATACAĞIZ

İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Eyüp Sabri Çağlar ise, “Ramazanın sonu cehennem azabından kurtuluş olarak müjdelenmiştir. Allah’ın rahmeti, bereketi, feyzi üzerimize olsun. Kalbimiz buruk, boynumuz büyük, soframız şen değil, hüzünlüyüz; Doğu Türkistan’a, Kudüs’e, Myammar’a ve dünya üzerinde şu an zulüm altında bulunan hedef olan Türkmen kardeşlerimizin eziyet, işkence ve sadece Müslüman olduklarından dolayı namuslarına el uzatıldığı, emeklerine göz dikildiği için şiddete maruz kaldıkları için duamız ve niyazımız Müslüman Türk milletinin tamamı içindir. Feraha, özgürlüğe kavuşmaları içindir. Söz konusu Müslüman veya Türk olduğunda dünya sessizliğe bürünmekte, silahlar konuşmaktadır. Bunların çözümü Turan Ülkümüzün gerçekleşmesiyle mümkün olacaktır. Alemi nizam sadece ilahi kelimetullah ile mümkündür. Bunları fikriyatla savunan, bu yönde teşkilatçılık yapan Ülkü Ocaklarına gerekli desteği vermeyen, bozgunculuk çıkartan, istişareden kaçıran, teşkilatı tanımayan destek olmayan kim varsa vebal altındadır. Birlik ve beraberliği toplumu kucaklamaya, ülkü ve ilkelerimizi anlatmak için ülkücülük kavramını, siyasi düşünceden daha öte bir kavram olduğunu benimsetmeye gerekli olan gündem ve şartlar gereği aramızdayken, herkes sorumlu ve görevlidir. Yılmayacağız, anlatacağız. Teşkilatçılığı ve kardeşliği unutanları arasıra ocağa bekliyor, istişare ile yapılan işlerin daima hayırlı olacağını hatırlatıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER