16 ÜLKEDEN GELEN SENDİKACILARI AĞIRLADILAR

16 ÜLKEDEN GELEN SENDİKACILARI AĞIRLADILAR

Eğitim Bir-Sen İnegöl temsilciliği 16 ülkeden gelen sendika temsilcilerini ağırladı.

16 ülkenin sendika temsilcisi İnegöl'de Eğitim Bir-Sen ilçe teşkilatı tarafından ağırlandı. Sendika temsilcilerinin onuruna geçtiğimiz Cumartesi günü İnegöl Qaburga Restoran da yemekli program düzenlendi. Programda Türkiye ve İnegöl'de ki sendikal çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Programda konuşma yapan İnegöl Eğitim Bir-Sen ilçe başkanı Sinan Aktaş, “Vietnam, Meksika, Bangladeş, Azerbaycan, Moğolistan, Kamerun, Nijerya, Gine, İran, Malezya, Sırbistan, Moldova,  Gambiya Filistin ve Özbekistan devletlerinin sendika temsilcilerini ilçemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan siz değerli misafirlerimiz kendi ülkelerinizin sivil toplum gücünü oluşturuyorsunuz. Globalleşen dünyada sizlerle daha sık bir araya gelmek, görüş alışverişinde bulunmak bizler için önemli, gelişmiş ülkelerde sendikaların,  sivil toplum kuruluşlarının ne derece gündem belirleyici, ne kadar önemli işlerde rol oynayıcı olduklarını görmek bizler adına mutluluk verici” dedi.

Konuk sendika başkanlarını Türkiye'de ve İnegöl'de yapmış oldukları sendikal çalışmalarla ilgili de bilgilendiren Aktaş,  İnegöl ziyaretlerinden dolayı memnun kaldıklarını belirterek teşekkür etti.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER