ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR

İnegöl Belediyesi, trafik sirkülasyonunu rahatlamak ve kent estetiğini ortaya koymak adına Alanyurt´ta yeni bir kavşağı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR

İnegöl Belediyesi, trafik sirkülasyonunu rahatlamak ve kent estetiğini ortaya koymak adına Alanyurt´ta yeni bir kavşağı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.

İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen kavşak düzenleme, otopark ve tretuvar çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kansu, “Kent görsellerine ve estetiğine büyük önem veren belediyemiz, bu kapsamda özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği projelerle şehrimizi yeniliyor ve şehrimize vizyon katıyor. Şehri rahatlatacak dinlenme mekânları, çevre düzenlemesi, otopark alanları ve çocuk parkları üretme çabamız ise kentin her alanında artarak devam ediyor. İnegöl Belediyesi olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızı belli bir plan çerçevesinde aciliyet ve önem derecesine göre yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Kansu, “Bu kapsamada yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak üzere bugün Alanyurt Sağlık Ocağı önündeyiz. Bu bölgede Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaları kısaca belirtmek gerekirse, burada 12 araçlık otopark alanı oluşturuldu. Otopark alanının yapımında 3 bin 750 metrekare farklı ebatlarla parke ve 650 metretül bordür taşı kullanıldı. Bu alanda daha öncesinde kavşak olmadığı için yol istikametinden araçlar hızlı geldiğinden vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçerken zorlanıyor ve bu durumda hayati tehlike oluşturuyordu. Ayrıca Menekşe Caddesinde yol kötü bir durumda olduğundan ekiplerimiz tarafından yolun yüzey kısmı tamamen sökülerek burada zemin değişimi yapıldı ve yola beton atılarak parke taşı tekrardan döşendi. Menekşe Caddesinde boş parseller olduğu için İNGAZ ve BUSKİ ile irtibata geçilip, bu bölgenin altyapı çalışmaları da yaptırıldı. Son olarak çalışma alanına 64 metreküp beton döküldü. Bu çalışmanın belediyemize toplam maliyeti 82 bin 500 TL´dir” dedi.

Kansu son olarak, “Bütün bu çalışmalarda standartlardan ödün vermiyoruz. Amacımız göze hoş gelen kısa süreli çalışmalar yapmak değil, hem güzel görünen hem kullanışlı hem de uzun ömürlü işler yapmak. Burada estetikle fonksiyonelliği harmanlayıp, en uygun sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Yapılan çalışmanın hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2016, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER