DİŞ HASTANESİ SENE SONUNDA HİZMETE GİRECEK

Temeli 2012 yılında atılan ve yüklenici firmaların iflas etmesi nedeniyle inşaatı iki kez yarım kalan İnegöl Diş Hastanesi, 20 Temmuz´da Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yeniden ihale edildi. Ödeneği hazır olan hastanenin bu yılsonuna kadar hizmete girmesi hedefleniyor.

DİŞ HASTANESİ SENE SONUNDA HİZMETE GİRECEK

Temeli 2012 yılında atılan ve yüklenici firmaların iflas etmesi nedeniyle inşaatı iki kez yarım kalan İnegöl Diş Hastanesi, 20 Temmuz´da Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yeniden ihale edildi. Ödeneği hazır olan hastanenin bu yılsonuna kadar hizmete girmesi hedefleniyor.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, KDV hariç 5 milyon 500 bin liraya ihale edilen İnegöl Diş Hastanesi´nin ödeneğinin hazır olduğunu ve şartname gereğince 150 günde teslim edileceğini bildirdi. Şahin, ihaleyi Ankara´dan Özyıldız İnşaat ve HFM Proje firmalarının kazandığını da belirtti. Milletvekili Şahin, inşaatı yüzde 65´i oranında tamamlanan 50 ünitelik hastanenin, 5 katlı ve 5 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu, 3 ameliyathane ve 2 tanede yataklı servise sahip olacağını ifade etti.

Hastane için gerekli olan tıbbi ve elektronik malzemelerin hazır olduğunu da bildiren Milletvekili Hüseyin Şahin, yeni hastanede ünite sayısının 50´ye çıkacağını belirterek, Sağlık Bakanlığı´nın yeni hastane için gerekli olan 24 üniteyi ilçeye gönderdiğini söyledi. Şahin, ayrıca 40 tane diş taşı temizliği için kavitron cihazı, 20 tane de dolgu için Anolganitor cihazının yine Bakanlık tarafından ilçeye gönderildiğini ifade ederek, “Üst üste yaşanan şansızlıklar nedeniyle tamamlanması geciken İnegöl Diş Hastanesi´nde kullanılacak teknik cihazların büyük bölümü hazır durumda, İnşaat biter bitmez hizmet başlayacak” dedi.

HİZMETTEKİ BİNAYA EK BÖLÜM YAPILIYOR

Milletvekili Hüseyin Şahin, Kemalpaşa Mahallesi´nde hizmet veren mevcut hastanedeki yer sıkışıklığının giderilmesi içinde 10 ünitelik ek bölüm yapılmaya başladığını da söyledi. Uludağ Üniversitesi´nden sağlanan alanda yapımına başlanan ek bölümün kısa sürede tamamlanacağını belirten Şahin, “Böylece yeni bina tamamlanana kadar hastalara daha ferah bir ortamda sağlık hizmeti verilecek” dedi. Mevcut Hastaneye 4 yeni Diş Hekiminin atandığı bilgisini de veren Şahin, yeni hekimlerle birlikte hizmet veren Diş Hekimi sayısının 32´ye çıktığını kaydetti.

SAĞLIKTA DEVRİM NİTELİĞİNDE HİZMETLER

AK Parti iktidarları döneminde sağlık alanında çok önemli gelişmeler yaşandığını belirten Milletvekili Hüseyin Şahin, bu süre içinde Bursa ve ilçelerindeki yeni hastaneler yapıldığını ve bir kısmının inşaatlarını devam ettiğini söyledi. Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Keles, Karacabey, Mudanya ve İznik ilçelerindeki Devlet Hastaneleri, Bursa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Nilüfer Diş Hastanesi´nin bu dönemde yapıldığını söyledi. Şahin, Gemlik ve Orhangazi´deki hastane inşaatlarının devam ettiğini, bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi´nin bu yılın Mart ayında temelinin atıldığını, Şevket Yılmaz Hastanesi´nin bahçesinde Kalp Damar Hastanesi yapıldığını vurguladı.

Kestel´de işadamı Faruk Kahraman ve Çekirge´de de işadamı Celal Sönmez´in maddi katkılarıyla yeni hastanelerin yapılacağını da hatırlatan Milletvekili Şahin, “Bu vesileyle her iki işadamımıza da yürekten teşekkür ediyorum. Halkımız ve işadamlarımızın da desteğiyle AK Parti iktidarları döneminde Bursa ve Türkiye sağlık alanında büyük bir değişim yaşadı ve bu değişim sürüyor. Halkımıza hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER