UEDAŞ´TAN İNEGÖL´E 12.1 MİLYON TL´LİK YATIRIM

Marmara´nın güneyini kapsayan hizmet bölgesinde Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), kaliteli enerji arzı sunabilmek için kapasite artışı ve yeni tesis yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor.

UEDAŞ´TAN İNEGÖL´E 12.1 MİLYON TL´LİK YATIRIM

Bursa´nın hızla büyüyen ilçelerinden İnegöl´de bakım onarım çalışmalarının yanında yatırım projelerine de ağırlık veren UEDAŞ, 2018 yılında 12 milyon 101 bin TL yatırım yapacak.

Enerji sektörünün öncü gruplarından Limak Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren UEDAŞ´ın yatırımlarının büyük kısmını müşteri memnuniyetini artırmak için yapılan şebeke yatırımları oluşturuyor. 2017 yılında hizmet bölgelerinde toplamda 231 milyon TL´lik yatırım gerçekleştiren UEDAŞ Bursa´ya 2017 yılında, 98 milyon TL şebeke yatırımı yaparak, kesintisiz ve kaliteli hizmeti sağladı.

Elektrik şebekesinin dağınık yapısını ortadan kaldırmak ve daha verimli bir hale dönüştürmek amacıyla yatırımlarını sürdüren UEDAŞ, 2010 yılında özelleştiği günden bu yana sektörde müşteri odaklı öncü uygulamaları hayata geçirdi. UEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak teknolojik yatırımlara imza atıldığı, 2017 yılı içerisinde faaliyet gösterdiği bölgede 231 milyon TL´lik yatırım yapıldığı ifade edildi. Yapılan yatırımların büyük çoğunluğunu yer altı hatları, havai hatlar ve trafolar gibi şebeke yatırımları oluşturdu. Şebeke yatırımları toplam 155 milyon seviyesinde olurken, çevre ve güvenlik yatırımları 18 milyon, şebeke işletim sistemi yatırımları 48.4 milyon TL, sayaç yatırımları 5.9 milyon TL, yatırım harcaması niteliğindeki diğer harcamalar ise 4.4 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

İnegöl´de 2017 yılında 11,6 milyon TL şebeke yatırımı yapan UEDAŞ, 2018 yılında yatırım miktarını 12 milyon TL´nin üzerine çıkarmaya hazırlanıyor. UEDAŞ´tan yapılan açıklamaya göre, şirketin dört ili kapsayan bölgelerinin tümünde 2018 yılında 286 milyon TL yatırım yapılması planlanıyor.  

Hedef: Kaliteli enerji arzı sağlamak

Yatırımlardaki hedefin kaliteli enerji arzı sağlamak olduğuna dikkati çeken açıklamada şu bilgilere yer verildi: “İnegöl, abone sayısı hızla artan buna paralel olarak elektrik sarfiyatı yüksek düzeylerde olan ilçelerimizden biri. Bu talebi karşılamak ve enerji sürekliliği sağlamak için teknolojinin yenilenmesinin yanında ilave yatırımların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Yatırım planlaması kapsamında enerji nakil hattı güçlendirmeleri, ilave şebeke kapasite artırımları, aydınlatma, şebeke iyileştirme ve yenileme gibi önemli çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız yatırımlar enerji nakil hatlarındaki yükü eşit dağıtacak. Dolayısıyla müşterilerimize daha sağlıklı elektrik enerjisini hizmetini ulaştırmış olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER