1.5 Metrelik Kabak Şaşırttı

Kestel İlçesinin Ümitalan mahallesinde (köyünde) bir üreticinin yetiştirdiği yaklaşık 1,5 metrelik Acur cinsi dolmalık kabak, görenleri hayrete düşürüyor.

1.5 Metrelik Kabak Şaşırttı

Mahalledeki 2,5 dönümlük tarlasında, yaklaşık 2 yıldan beri çeşitli organik ürünler yetiştiren 57 yaşındaki Hüseyin Doğrul, bir arkadaşı vasıtasıyla Hatay’dan gelen acur cinsi dolmalık kabağı yetiştirmeye başladı. 2,5 dönümlük tarlasında domates, biber, erik, kavun ve karpuzun yanı sıra Acur cinsi dolmalık kabak da eken çiftçi Hüseyin Doğrul, “2 yıldır kendi köyümde bulunan 2,5 dönümlük tarlamda hobi olarak çeşitli ürünler ekmeye başladım. Bir arkadaşım vasıtasıyla Hatay’dan aldığım Acur cinsi kabağı da tarlama ektim. Geçtiğimiz Nisan ayında ektiğim kabak şuan 130 santim uzadı. Halen de uzamaya devam ediyor” dedi.

Tarlasında herhangi bir katkı maddesi kullanmadığını belirten Hüseyin Doğrul, “Tarladaki ürünlere herhangi bir ilaç kullanmadım. Tamamen doğal ve organik ürünler. Doğal gübre kullandım. Nisan ayında ektiğim kabak 2,5 ayda yaklaşık 1,5 metreye yaklaştı. Ve halen daha uzuyor. Kabağı görenler çok şaşırıyor” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER