2 BİN 250 TRAKTÖR MUAYENEDEN GEÇTİ

Uygulamadan Çiftçi Memnun

2 BİN 250 TRAKTÖR MUAYENEDEN GEÇTİ

İnegöl’de Ziraat Odası ile TÜV Türk iş birliğiyle gezici fenni muayene uygulaması devam ediyor. Uygulama kapsamında İnegöl'deki kırsal mahallerde 2 bin 250 traktörün fenni muayenesi yapıldı. 

İnegöl’de Ziraat Odası ile TÜV Türk iş birliğiyle başlattığı gezici fenni muayene uygulaması sona gelindi.  TÜV Türk'ün Cerrah Mahallesi'nde yaptığı çalışmaları yerinde inceleyen İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik, “Bugün Cerrah Mahallemizdeyiz bundan 2 ay önce başladığımız traktörlerin fenni muayene çalışmaları bu hafta sonuna geliniyor. Süle, Çeltikçi, Akıncılar ve Kurşunlu mahalleri kaldı. Bu hafta sonuna kadar oralardaki traktörlerinde fenni muayenelerini yaparak çalışmamızı biteceğiz. Bu süreç içerisinde 2 bin 250 traktörün fenni muayenesini çiftçilerimizin ayağına hizmeti götürmek suretiyle gerçekleştirdik. Traktörlerin fenni muayenesini çok önemsiyoruz. Biliyorsunuz siz haberciler her sene haber yapıyorsunuz, bir sürü traktörler kazaya karışıyor, devriliyor. Tabi burada kazaya karışan çiftçilerimizin hakları da zayi oluyor fenni muayenesi olmadığından. Fenni muayenesi olmadığından ne takas nede satış yapılıyor. Tabi biz burada çiftçilerimizin mağdur olmaması için her sene çalışmalarımızı yapıyoruz. Bundan 7-8 sene önce başladığımız bir çalışmaydı. Hafta sonuna kadar 2 bin 250 traktörün fenni muayenesini bitireceğiz ve hizmetlerimize devam edeceğiz. Benim için çok önemli olan bir konu bu. Tabi böyle bir çalışma yapmasaydık, çiftçimiz zorlanacaktı. Düşünün bir çiftçimiz traktörüyle köyden gelecek TÜV Türk istasyonuna. Burada traktöründe aksaklıklar olduğu zaman tekrar 6-7 kilometre yol gidiyor. Çok zorlanacak, zamanları gidecek ama burada bizim hem sigortacımız var hem de elektrikçimiz var. Bir şey olursa hemen burada müdahalesi yapılıyor. Ona göre de fenni muayenesine giriyor” dedi.
Traktörlerini fenni muayeneye getiren çiftçiler ise, durumdan memnun oldukları belirterek, “Ziraat Odası Başkanımızda Allah razı olsun. Yıllar önce başlattıkları bir uygulama. Bizler için çok güzel oldu. Kilometrelerce yol gitmiyoruz. Hizmet ayağımıza kadar geldi. İşlemlerimizi sorunsuz bir şekilde burada yapıyoruz” diye konuştular.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER