20 yıl istendi

20 yıl istendi


Doğmamış bebeğini öldüren eski eşini yaralayan kocaya 20 yıl hapis istemi
İnegöl'de boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği 5 aylık hamile Merve P.'yi(27), elindeki tabancayı almak istediği sırada vuran ve bebeğin ölümü ile genç kadının engelli kalmasına neden olan Hüseyin B. hakkında savcı mütalaa verdi.
Savcı eşinin sakatlatmasına, doğmamış bebeğinin ölümüne neden olan Hüseyin B.'ye hamile kadını kasten öldürme suçundan 20 yıl hapis cezası verilmesini talep etti.
Hüseyin B. ''Kesinlikle bilerek vurmadım, tamamen kazayla oldu'' dedi.
Olay, 19 Mart 2018'de Bursa'nın İnegöl ilçesi Turgutalp Mahallesi Şehit Er Mustafa Pehlivanoğlu Sokak'ta bulunan 3 katlı binanın en üst katındaki dairede meydana geldi. Merve P. ve Hüseyin B., boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam etti.

Hüseyin Bakay'a gezmek istediğini söyleyen 5 aylık hamile kadının bu talebi olumsuz karşılık buldu.
Tartışmanın büyümesi üzerine Merve P., sehpanın üzerinde duran tabancayı alarak Hüseyin Bakay'a doğrulttu. Şahsın müdahalesi sonucu Merve P.'nin elindeki silah ateş aldı.
Yanağından girip kafasının arkasından çıkan kurşunla ağır yaralanan Merve P., ambulansla İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye yattıktan 6 gün sonra karnındaki bebeğini kaybeden kadına tedavi sonrası yüzde 54 oranında engelli raporu verildi. Hüseyin B. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
'KESİNLİKLE BİLEREK VURMADIM'
Hakkında 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık, İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı. Merve Pekdemir'in hazır bulunduğu duruşmada Hüseyin B."Olay günü sehpanın üzerinde duran silahı Merve aldı. Ben de elinden almaya çalıştığım sırada silah patladı. Tamamen kazayla oldu. Kesinlikle bilerek vurmadım" dedi. Merve P. ise "Ne olay öncesini ne de sonrasını hatırlıyorum. Ama beni vurduysa Hüseyin'den başkası yapmamıştır. Yüzde 54 oranında engelli durumdayım. Çocuğumu kaybettim. Davacıyım" diye konuştu. Mahkeme heyeti 22 Mart 2019 tarihinde olay yerinde keşif yapmıştı.
Dün yapılan mahkemede savcı mütalaasını verdi. Savcı eşinin sakatlatmasına, doğmamış bebeğinin ölümüne neden olan Hüseyin B.'ye hamile kadını kasten öldürme suçundan 20 yıl hapis cezası verilmesini talep etti.  Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilirken, duruşm Şubat ayına ertelendi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER