300 BİN LİRALIK YATIRIM ÇÜRÜYOR

İnegöl´ün Mezit Boğazındaki 7 kırsal mahallesine Karaburun deresinden gelen içme suyunu arıtacak olan arıtma tesisinin halen faaliyete sokulmamasına mahalle muhtarları tepki gösterdi. Muhtarlar, 300 bin liralık yatırımın çürümeye yüz tuttuğunu ifade ettiler.

300 BİN LİRALIK YATIRIM ÇÜRÜYOR

Muhtarlar adına tepkileri dile getiren İhsaniye Mahallesi Muhtarı Hayati Çiçek, “Karaburun deresinden gelen suyun devamında 2012 yılında grup mahalleleri kapsayan, o dönemde İl Özel İdaresi tarafından arıtma tesisi yapıldı. Su işleri Büyükşehir yasasıyla birlikte BUSKİ´ye devroldu. Ondan sonra bizim bu hatları çalıştırma gibi bir görevimiz kalmadı. Mahalle olduğumuz o tarihten bu yana BUSKİ ekipleri gelip gidiyor, rapor tutuyor ama arıtmayı faaliyete bir türlü geçiremiyor. BUSKİ bunu çalıştıramayacaksa, 7 mahalle muhtarlığına devretsinler, biz gerekeni yapalım. Biz daha önce arıtmamızı çalıştırıyorduk, bundan sonra da yapmaya hazırız” dedi.

ÇAMUR İÇİYORUZ

Arıtmanın faal olmaması nedeniyle yağışlı havalarda çeşmelerden çamur aktığının altını çizen Çiçek, “Yağışlı havalarda resmen çamurlu su içiyoruz. Buna bir çözüm getirilmesini istiyoruz. Toplam da 2 bin nüfusun bulunduğu mahalleleriz biz. BUSKİ bu konuya niye bu kadar uzak duruyor. BUSKİ´nin bir an önce bu konuya el atmasını istiyoruz. 300 bin liralık bir arıtma tesisi çürüyor. Hatta arıtma tesisine zarar veriliyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER