4 kişi tutuklandı

...,,,

4 kişi tutuklandı

6 KİŞİ ADLİYEYE SEVK

Bursa´nın İnegöl ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar kapsamında İnegöl´de gözaltına alınan, aralarında işadamları ile öğretmenlerin bulunduğu 6 kişi daha adliyeye çıkarıldı.

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Bursa ve İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnegöl´de yaklaşık 1 hafta önce gözaltına alınan ikisi bayan 6 kişi Emniyetteki işlemlerin ardından bu gün adliyeye sevk edildiler.

İKİ KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Geçtiğimiz gün İnegöllü işadamları O.Ö. ve M.B., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.

6 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Operasyonlar kapsamında T.O., A.O., A.A., R.O. ile kadınlar K.K.G. ve E.B., emniyet ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldıkları sırada, yakınları tarafından karşılandılar.

Mahkeme sonucunda iki bayan serbest kalırken, 4 kisi tutuklanarak ceza evine gönderildiler.

27 TUTUKLAMA VE UZAKLAŞTIRMA

Öte yandan, operasyonlar kapsamında bugüne kadar İnegöl´de Hakim, Savcı, Polis, işadamı ve öğretmenlerden oluşan toplam 27 kişi tutuklanmış veya görevden alınmıştı. İlk operasyonda iki Savcı ve iki Hakim tutuklanırken, adaletteki ikinci dalga operasyonda iki Savcı gözaltına alınarak Bursa´ya sevk edilmişti. Emniyet kanadında ise, İnegöl Emniyet Müdürlüğünde görevli aralarında rütbelilerinde bulunduğu 8 polisin ardından geçtiğimiz hafta da iki Komiser, bir Başpolis ile Bölge Trafik İstasyon Amirinin görevden alınmıştı. İnegöl´de rütbelilerinde aralarında bulunduğu 14 polis açığa alınmış oldu. Yine işadamlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 12 işadamından 9´u tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER