“Annelerimiz bize emanettir”

8 Mayıs Anneler günü

“Annelerimiz bize emanettir”
8 Mayıs Anneler günü


8 Mayıs Anneler günü nedeniyle Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe  Kadın Kolları, parti merkezi önünde yoldan geçen annelere gül dağıttılar.

Dün saat 15.00'de parti binası önünde SP İnegöl İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihade Berber nezaretinde toplanan SP'li kadınlar, yoldan geçen annelerin anneler gününü kutlayarak, gül takdim ettiler.

SP İnegöl İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihade Berber, "Annedir dünyamızı elinde şekillendiren. Geleceğimizi inşa eden, hayırlı bir evlat yetiştirme uğruna kendini feda eden, öyle bir medeniyetin evlatlarıyız ki, Anne'nin ayakları altına cennet serilmiş. Öyle bir medeniyetin varisleriyiz ki, anneye 'Öf’ bile demek yasak kılınmış. Annelik vazifesi mukaddes kabul edilmiş. Anne, merhameti, sevmeyi, fedakarlık yapmayı, sabretmeyi, iyilik yapmayı, edebi, hayayı, terbiyeyi temsil eder. Ana ocağında atılır bir ömrün temelleri. Bir çocuğun karakterinin yüzde 75'i 0-6 yaş arası oluşur. Bu aynı zamanda, bir medeniyetin karakterinin yüzde 75'i annenin ellerinde şekil bulur. Milletler Anneye 'Anneliğe' verdiği anlam ve önem kadar büyürler yada küçülürler. Çünkü, gelecek annelerimizin yetiştirdiği gençlere emanettir. Şuurlu, milli ve manevi değerlere sahip çıkan ve evladına da bu şuuru aktaran bir annenin terbiyesinden geçen genç, bir millet için en büyük kıymettir" dedi.

Ecdadının değerlerinden utanan, Kültür emperyalizmi karşısında sahip olduğu milli ve manevi dinamikleri önemsemeyen, çocuğunun sözüm ona güçlü olabilmesi için meşru olmayan her yola başvurmasını salık veren bir annenin yetiştirdiği, ecdadından kopuk, medeniyetinin ona bıraktığı mirastan bihaber bir gencin ise, maalesef bir milletin en büyük kaybı olduğuna dikkat çeken Berber, "Bu yüzdendir ki, Ülkemizi güçsüzleştirip parçalamak isteyen şer güçler, neslimizi ifsat edebilmek için kadının metalaştırılması yönünde büyük gayretler sarf etmektedirler. Kadının metalaştırılması demek, annenin asli ruhundan, fıtratından koparılması demektir. Sözüm ona modern dünyanın materyalist bakış açısı tüm değerlerimizi alt üst etmekte ve en büyük değersizliği bir değermiş gibi takdim etmektedir. Maalesef Ülkemizde de bu materyalist bakış açısı her geçen gün biraz daha yaygınlaşmaktadır. Ve yine maalesef hali hazırdaki iktidar, avucumuzdan kayıp giden değerimizin farkına varabilmiş değildir. Aile bir toplumun en küçük yapı taşıdır. Bu yapı taşının manevi gücü anneden gelir. Annenin gücü aileye, ailenin gücü topluma, toplumun gücü dünyaya yansır" diye konuştu.

Ailenin korunması anayasal bir zorunluluk iken, bu görevin ihmal edilmekte olduğunu ileri süren Berber, "Biz Saadet Partisi olarak, oynanan oyunların farkındayız. Bu yüzden milli ve manevi değerlerimize bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkacağız. Annelerimiz bize emanettir. Onların derdi bizim derdimiz, onların üzüntüsü bizim üzüntümüzdür. En huzurlu günlerini Saadet Partisi iktidarında yaşayacaklardır Allah'ın izni ile. Bu vesile ile bütün annelerimizin anneler gününü kutlar, saadetli günlere doğru yan yana adım atmayı dileriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 03:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER