AFRİN´E GİRMEK SORUN ÇÖZMEZ

Afrin´e yapılması planlanan operasyonu değerlendiren Saadet Partisi (SP) İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, hükümetin dış politikasının kapsamlı olmaması sebebiyle bölgedeki sorunları çözmediğine belirterek, “Diyelim Afrin´e girdik, çıktık. Bu Suriye problemini çözecek mi? Hükümetin bu noktadaki tavrı kapsamlı değil; problemler bu şekilde çözülmez” dedi.

AFRİN´E GİRMEK SORUN ÇÖZMEZ

SP İlçe Başkanı Hasan Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ‘Suriyeli muhaliflerle´ birlikte Afrin´deki PYD oluşumuna yönelik gerçekleştireceklerini açıkladığı operasyonla ilgili eleştirilerde bulundu. Eroğlu “Afrin´e girmek tamam da, nasıl çıkılacağını da düşünmek lazım” dedi. Türkiye´nin olası Afrin operasyonunun tek başına sorun çözmeyeceğine değinen Eroğlu, “Diyelim Afrin´e girdik çıktık, bu Suriye problemini çözecek mi? Şimdi kuzeyde bir koridor oluşumunu engelleme gayesi içindeler, derdimiz bu. Ancak bence hükümetin bu noktadaki tavrı kapsamlı ve yeterli değil; bu sebeple bu hamlelerin problemi çözmeyeceği kanaatindeyim” diye konuştu.

ABD ORTADOĞU´DA AMACINA ULAŞTI

Ortadoğu´nun girdiği çıkmaza işaret eden Hasan Eroğlu, “Amerika, akıl almaz bir şekilde bu bölgeyi silahlandırıyor. Önce 4 bin TIR denildi. Daha sonra bu silah sevkiyatı 4 bin 500- 5 bin TIR´a ulaştı. Belki de bu sayıyı da geçti. Peki bu silahları kim kullanacak? Eninde sonunda onları yine Amerikalılar kullanacaklar. Kimileri çıkıp ´Amerika Ortadoğu´da amacına ulaşamadı´ diyor. İyi de Amerika´nın amacı zaten, bölgede barışın bozulması, tam anlamıyla bir kaos ortamı oluşmasıydı ki bu oldu” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER