AKTAŞ´SIZ İLK MECLİS

İnegöl Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısı dün Belediye Başkanvekili Turgay Yel´in Başkanlığında gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine getirilen Alinur Aktaş´ın İnegöl´deki görevinin düşmesi üzerine Turgay Yel Başkanlığında gerçekleştirilen mecliste 23 madde görüşülerek karara bağlandı. AK Parti´nin Belediye Başkan adayı Alper Taban, meclis salonunda tebrikleri kabul etti.

AKTAŞ´SIZ İLK MECLİS

AYIN ELEMANLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

İnegöl Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü´nde çalışmakta olan ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle 500 bin TL´lik bir meblağın belediye kasasında kalmasını sağlayan Abdullah Emirli, Fen İşleri Müdürlüğü´ndeki görevini özveriyle yerine getiren Engin Demirtaş ile Etüt Proje Müdürlüğü´nde çalışan ve hayata geçirilen projelere koyduğu katkıyla iş ve işleyişi olumlu etkileyen Seda Çakmak ayın personeli olarak ödüllendirildiler. Personelin küçük altınla ödüllendirilmesinin ardından toplantıya geçildi.

YENİ İNEGÖL PROJESİNE GÜVENİMİZ AZALIYOR

Yeni İnegöl olarak adlandırılan Baykoca Mahallesi´ndeki bölgede yapılacak plan değişikliği maddesi üzerinde söz alan MHP Grubu sözcüsü İsmail Karaman, “Daha önceki toplantılarımızda yeni İnegöl projesiyle ilgili olumlu görüşler ifade etmiştik. İnegöl´ün gelişmesi noktasında yeni İnegöl projesinin hayata geçmesiyle birlikte İnegöl´ün rahatlayacağı ve gelişeceğini düşünüyorduk. Fakat görüyoruz ki son meclis toplantılarında bu alanla ilgili çok fazla revizyon talebi geldi. Bu, o günkü düşüncelerimizi zayıflatmaya başladı. Planlama konusunda ciddi hata ve problemler olduğunu görüyoruz. Bunlar her mecliste geliyor. Buradaki yeşil alanın başka yere kaydırılması plancılık açısından doğru değil. Planla ilgili de çok fazla oynanmasını grup olarak doğru bulmuyor, bu maddeye grup olarak ret oyu kullanıyoruz” dedi.

Madde, oy çokluğu ile kabul edildi.

ERTUĞRULGAZİ´YE HİZMET BİNASI GELİYOR

Ertuğrulgazi Mahallesi´nde bulunan 1059 ada, 2 parsellik alan, sosyal hizmetler binası yapılması ve 2 yıl içerisinde inşaatına başlanması şartıyla 10 yıllığına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne tahsis edildi.

ADEM YARAN ANISINA CAMİ İNŞA EDİLİYOR

İnegöllü işadamı Mahmut Yaran tarafından, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren kardeşi Adem Yaran´ın anısına Akhisar Mahallesi´nde yapılması planlanan caminin yer tahsisi konusunda madde meclise sunuldu. Alan, inşaatın 2 yıl içerisinde başlaması şartıyla 10 yıllığına tahsis edildi.

ALANYURT-AKHİSAR YOLU ÇALIŞMALARI HIZLANIYOR

Alanyurt ile Akhisar mahallesi arasında yapılacak bağlantı yolunun çalışmalarının sürdürülebilmesi için bölgedeki ada ve parsellerin trampa usulü ile kamulaştırılması maddesi mecliste masaya yatırıldı. Yolun 3´te 2´sini açacak olan alanları kapsayan madde, meclisin oybirliği ile kabul edildi.

ESKİ YAPILAR RESTORE EDİLİYOR

Hamidiye Mahallesi´nde bulunan eski yapıların korunmasına yönelik madde, mecliste görüşüldü. Bölgede bulunan eski yapının restore edilerek İnegöl Belediyesi´nde mahalle konağı şeklinde değerlendirilmesi meclisin oy birliği ile kabul edildi.

AKTAŞ´A BAŞARI TEMENNİSİ

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan MHP grubu sözcüsü İsmail Karaman, “Alinur Başkansız ilk toplantımız. MHP Grubu olarak, adında milliyetçilik söylemi olan bir partinin grubu olarak İnegöllü birinin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olması, rahmetli Hikmet Şahin hocamızdan sonra bir İnegöllünün Bursa´da görevde olması bizleri memnun etti. Alinur Başkanımıza başarılar, muvaffakiyetler diliyoruz. İnegöl ile ilgili önemli kazanımlar sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Meclisin sonunda konuşan Belediye Başkanvekiil Turgay Yel ise, “Yarın saat 15.00´da meclis salonumuzda belediye başkanı seçimi var. İnşallah bu seçim, seçilecek kardeşlerimize, İnegöl´ümüze, Bursa´mıza hayırlar getirir. Bu arada Haydar Cerrah kardeşimizin kayınbabası rahmetli olmuş. Kendilerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER