ALTIN KARAGÖZ COŞKUSU İNEGÖL’Ü DE SARDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’ kapsamında festivale katılan Bulgaristan, Hindistan ve Karadağ ekipleri, İnegöl’de gerçekleştirilen dış park gösterileriyle Altın Karagöz coşkusunu İnegöl’e taşıdı.

ALTIN KARAGÖZ COŞKUSU İNEGÖL’Ü DE SARDI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 7-12 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği ve 21 farklı ülkeden gelen halk dansları ekiplerinin renkli gösterilere imza attığı 32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışmasının coşkusu, tüm ilçeleri sardı. Tüm dünyaya kardeşlik ve dostluk mesajlarının verildiği festival kapsamında, ilçelerde de farklı gösteriler organize ediliyor.

Festival ateşinin tüm Bursa’yı sarması adına ilçelerde organize edilen gösteriler kapsamında Pazartesi günü İnegöl’de de Heykel önünde bir program tertip edildi. Festival için Bursa’ya gelen Bulgaristan, Hindistan ve Karadağ ekipleri, heykel önünde düzenlenen gösteride sahne aldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinliğe ilçe halkının ilgisi de yoğun oldu. Misafir ekiplerin sunduğu 15’er dakikalık halk dansları gösterilerini izleyenler, dans ekiplerini alkışlarıyla ödüllendirdi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER