Aşı yoğunluğu

Aşı yoğunluğu

İnegöl’de iftar sonrası aşı yoğunluğu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 55 yaş üstü vatandaşların da aşı olabileceğini açıklamasının ardından İnegöl’de vatandaşlar, iftardan sonra da hastanelere aşı yaptırmaya koştu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından 4 gün önce yaptığı paylaşımda "Bugün itibariyle aşılama programında yeni bir safhaya geçiyoruz. Aşılamada sıra 55 yaşından büyüklere geldi. Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum" sözlerine yer vermişti. Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından İnegöl’de 55 yaş üstü vatandaşlar, randevularını oluşturmaya başladı. 

Aşılama kapsamına alınan vatandaşlar, randevu aldıkları sağlık kuruluşlarına giderek BioNTech ya da Sinovac aşılarından birini yaptırıyor. Gündüz oruçlu oldukları için aşı yaptırmak istemeyen vatandaşlar, iftar sonrası aşılama merkezi oluşturulan İnegöl Devlet Hastanesine gitti. Vatandaşlar hastane önünde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde sıraya girip aşılarını yaptırdı.  

Aşı tercihlerine göre belirlenen odaya giren vatandaşlar, hemşirelerce herhangi bir hastalıklarının ya da alerjik bir durumlarının bulunup bulunmadığı sorulduktan sonra, aşıları gerçekleştirildi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER