AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI İNEGÖL’DE DE HAREKETLİ GEÇECEK

AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI İNEGÖL’DE DE HAREKETLİ GEÇECEK

İnegöl Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası için akreditasyonlarını yaptırarak hazırlıklarını tamamladı. Türkiye 51 belediyenin katıldığı hafta kapsamında İnegöl’de 16-22 Eylül tarihleri arasında bir hafta boyunca farklı etkinlikler düzenlenecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri için akreditasyonlarını yaptıran İnegöl Belediyesi, 16-22 Eylül tarihlerinde kutlanacak bir haftalık etkinlik programını hazırladı. Belediye Başkanı Alper Taban, encümen salonunda düzenlediği basın toplantısında etkinliklere ilişkin açıklamalarda bulundu.

TERÖR SALDIRISINA KINAMA

Konuşmasına Diyarbakır’ın Kulp ilçesindeki terör saldırısını hatırlatarak başlayan Taban, “Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde orman işçilerimizi taşıyan araca düzenlenen hain saldırıda şehit olan 7 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah böyle bir daha yaşanmamasını yüce rabbimden niyaz ediyorum. Hain saldırıyı da nefretle kınıyorum” dedi.

AMAÇ TÜM VATANDAŞLARIN HAREKET ETMESİ

İnegöl’de hep güzel şeylerin, güzelliklerin konuşulmasını arzu ettiklerini ifade eden Taban, “Buna yönelik de çalışmalar yürütüyoruz. Bugünkü toplanma gayemiz Avrupa Hareketlilik Haftası vesilesiyle bizler de bu sürece entegre olarak gerekli girişimlerimizi ve akreditasyonumuzu tamamlayarak bu haftayı dolu dolu etkinliklerle tamamlamak istiyoruz. Artık giderek oturduğu yerden iş yapmaya çalışan bir toplum haline dönüşüyoruz. Hareketsiz kalıyoruz. Sağlık ve sıhhatimizi de etkileyecek şekilde hayatımızı yaşıyoruz. Refahımızın da artmasından dolayı her yere araçlarımızla ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm işlerimizi artık hareketsiz halde görmek üzere bir kurgu içerisindeyiz. Bunun önüne geçmek adına geçmişte hem ülkemizde hem de Avrupa’da buna benzer çalışmalar yapılıyordu. Biz de şehrimiz adına böyle bir eksiğin olduğunu görerek bu çalışmaları başlattık. 16-22 Eylül tarihlerinde Avrupa Hareketlilik Haftası dolu dolu kutlanıyor. Ülkemizden de 51 belediye buraya başvuru yaptı. İnegöl Belediyesi de bunlardan biri. Tabi sadece bunu haftayla kısıtlamak doğru olmaz. Burada amaç İnegöl içerisindeki tüm vatandaşları aslında daha hareket eder hale geçmelerini istiyoruz. İş yaşamamız, gündelik yaşamımızı biraz daha hareketli geçirmek adına bir kurgu düşünüyoruz” diye konuştu.

BİRLİKTE YÜRÜYELİM

16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak haftanın bu yılki sloganının “Birlikte Yürüyelim” olduğunu anımsatan Taban, şöyle konuştu: “İnegöl Belediyesi olarak 3 ana kategoride başvurularımızı gerçekleştirdik. Burada hafta etkinlikleri olacak, beraberinde kalıcı çözümler üreteceğiz, üçüncü başlık da arabasız günler geçireceğiz.”

SABAH YÜRÜYÜŞÜ

“16 Eylül Pazartesi günü ‘Hayatına Hareket Kat’ sloganıyla sabah yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Sabah 06.30 ile 07.30 arasında Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisinde bir sabah yürüyüşü yapılacak. Beraberinde aynı gün içerisinde bu konudaki eğitimcilerimiz Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulunda bisikletin hayatımızdaki önemi ve yine okçuluk üzerine seminer verecekler.”

BİSİKLET TURU

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER