Ayçekirdeğinin görüntüsü şaşırttı

“İnegöl alası” adıyla tescilli ayçekirdeğinin hasadı sırasında bir ayçekirdeğinin siyah-beyaz görüntüsü mahalle sakinlerini şaşırttı. Çavuşköy mahallesindeki tarlasında hasat yapan çiftçi, ayçekirdeğinin yarısının siyah yarısının beyaz çekirdekten oluştuğunu görünce şoke oldu.

Ayçekirdeğinin görüntüsü şaşırttı

Çavuşköy mahallesinde ikamet eden Mehmet Eser, tarlasına giderek ayçekirdeklerini kafalarından kopararak hasat yapmaya başladı. Hasat sırasında bir ayçekirdeğin yarısının siyah, diğer yarısının ise beyaz çekirdekten oluştuğunu gören çiftçi hayatının şokunu yaşadı.

YARISI SİYAH YARISI BEYAZ

Olayı anlatan Mehmet Eser, “Ayçiçeğini keserken böyle bir şeyle karşılaştım. Ben bu yaşıma kadar daha önce böyle bir şey görmedim. 85 yaşındaki dedem bile hayatında böyle bir şey görmediğini söyledi. İlgimizi çekti. Koskoca tarlada böyle bir şeyin olması dikkatimizi çekti. Bu durumu mahalle sakinlerine gösterdim. Onlarda çok şaşırdılar. Mahalle de herkes şaşkın. Ayçekirdeğinin yarısı beyaz, yarısı siyah” dedi.

BEŞİKTAŞ’A HEDİYE ETMEK İSTİYORUZ

Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Eser, “Beşiktaş renklerini oluşturan bu çekirdeğimizi Beşiktaş’ımıza hediye etmek isteriz. Yetkililer bize ulaşırsa, takdim edebiliriz” diye konuştu.

Çavuşköy Mahallesi Muhtarı Hasan Akalın, “Çiftçimiz Mehmet Eser, yanımıza böyle bir şey getirince oldukça şaşırdık. Çekirdeğin yarısı siyah, yarısı beyaz. Hayatımda ilk kez böyle bir şey görüyorum. Mahallemizin topraklarında ne ekersen yetişiyor, bereketli topraklara sahibiz. Böyle bir şeyin olması da oldukça ilginç” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER