Bakan Yardımcısı İnegöl'de açıkladı

Bakan Yardımcısı İnegöl'de açıkladı

İÇİŞLERİ Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanan Bursa-Ankara  güzergahında trafik denetimi yaptı.  İnegöl'e gelen Bakan Yardımcısı İnce, ilçedeki trafik kontrol noktasında polis ve jandarma ekipleriyle birlikte araçlar üzerinde uygulama yaptı. Uygulama sırasında kontrol için durdurulan araçlardaki sürücülerle sohbet eden Bakan Yardımcısı İnce, trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kurban Bayramı nedeniyle alınan trafik tedbirlerini yerinde incelemek için Bursa’ya geldi. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün Bursa-Ankara karayolu İnegöl Rehber Kavşağı mevkisinde bulunan uygulama noktasında Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa İl Emniyet Müdür Vekili Önder Dülger, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Şükrü Solak, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü ve İnegöl Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı İnce, polis memurları ve jandarma personeliyle sohbet ederek bayramlarını kutladı. Bakan İnce, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Şükrü Solak’tan, alınan tedbirlerle ilgili bilgi aldı.

“AMACIMIZ KAZALARI EN AZA İNDİRMEK”
64 bin ekip ve 116 bin personelle bayram boyunca sahalarda olacaklarını belirten Bakan Yardımcısı İnce, “ Vatandaşlarımızın trafik kazalarını yaşamaması, daha güvenli seyahat etmelerini ve tatillerini daha huzurlu geçirmelerini sağlamak için tedbirler alıyoruz. 56 tane emniyet ve jandarma müfettişimiz yine görev yapıyor olacak. Otobüs denetimlerini arttırdık, sivil denetimler koyduk otobüslerde. Almış olduğumuz tedbirler çerçevesinde 'Yaşam Tüneli' projemiz var. Birçok ilimizde bu yaşam tünellerinde vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Kemerin ses getirsin' kampanyası. Biz de bu kampanyayı İçişleri Bakanlığı olarak sürdürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın uyarıcı konumda olması, farkındalık oluşturması amacıyla onları da bu işin içine katarak böyle bir kampanyayı sürdürmeye çalışıyoruz. Amacımız kazaları en aza indirmek, hatta hiç olmamasını sağlamak. Alınan tedbirlere riayet edildikçe de sonuçları pozitif olmaya başladı. Son dönemde özellikle geçen yıla göre kıyasladığımızda ölümlü kaza oranlarında ciddi bir düşüş var” dedi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER