Başkan Taban'dan Beton Yol Açıklaması

Başkan Taban'dan Beton Yol Açıklaması

Süleymaniye Mahallesi Altı Eylül Caddesinde devam eden beton yol uygulamasını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “İyi bir çalışma başardık. Evet, belirli uygulamalarda başlangıçta bir takım çatlaklıklar oldu. Bunlar da kısmen öngörülen konulardı. Ama finisher makinesiyle sanki bir asfalt serimi yaparmış gibi bu çalışmayı yapmak ciddi bir başarıdır. Zamanla bu işin oturacağını çok net olarak ifade edebilirim” dedi.

İnegöl Belediyesi’nin asfalta göre yüzde 50 daha tasarruflu ve tamamen yerli ve milli malzemeyle hayata geçirdiği Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol (SSB) uygulamaları sürüyor. Şehrin farklı noktalarında yapılan uygulamalar kapsamında son olarak Süleymaniye Mahallesi Altı Eylül Caddesi üzerinde beton yol serim çalışmalarına başlandı.

VATANDAŞLARIMIZIN KONFORUNU ARTTIRMAK İSTİYORUZ

Bursa-Ankara karayolunun hemen kıyısındaki caddede devam eden çalışmaları, Belediye Başkanı Alper Taban yerinde inceledi. Burada beton yol uygulamalarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Taban, “Bursa-Ankara karayolumuzun kıyısında, Altı Eylül Caddesi üzerinde beton yol çalışmamız sürüyor. Ham yolu kaplayarak güzel bir hale dönüştürmüş olacağız. Biliyorsunuz şehrimizde gerek altyapı noktasında gerek tretuvar, yol çalışmaları, otopark, spor alanları ve çocuk oyun alanları noktasında uygulamaları arttırmaya çalışıyoruz. İnsanın ve yaşamın olduğu yerde ne eksiğimiz varsa bunları gidermeye çalışıyoruz. Şuan bulunduğumuz Altı Eylül Caddesi üzerinde de aslında hedefimiz geçen yıl burayı yetiştirmekti ama açıkçası nasip olmadı. Bir miktar arsamız boş bu alanda lakin hayata geçen işletmeler de var. Şehrin muhtelif bölgelerindeki bu gibi ham yolları hızlıca toparlamak istiyoruz. Vatandaşlarımızın konforlarını arttırmak istiyoruz. Onun için burada arkadaşlarımız çalışmalara başladılar” dedi.

“CİDDİ BİR BAŞARIDIR”

Beton yol uygulamasında ciddi bir başarı elde edildiğine de vurgu yapan Taban, “Bölgede silindirle sıkıştırılmış beton yol uygulamamızı hayata geçirmiş olacağız. 8 metre genişliğindeki yolda arkadaşlarımız 1440 ton beton uygulaması yapacak. Bildiğiniz gibi farklı noktalarda da çalışmalarımız sürüyor. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim biz gerçekten bu manada iyi bir çalışma başardık. Evet, belirli uygulamalarda başlangıçta bir takım beton yol üzerinde çatlaklıklar oldu. Bunlar da kısmen öngörülen konulardı. Ama finisher makinesiyle sanki bir asfalt serimi yaparmış gibi bu çalışmayı yapmak ciddi bir başarıdır. Zamanla bu işin oturacağını çok net olarak ifade edebilirim. 1 kilometrelik asfalt yol yapımıyla 2 kilometre beton yol uygulayabiliyoruz. Bu da inşallah daha konforlu ve estetik bir hale dönüşüyor her geçen gün. Arkadaşlarımız da işin eksik ve aksaklarını gideriyorlar. Bunlar da bize maliyet ve fırsat olarak dönüyor. Bu imkanları da şehrimizdeki eksikleri gidermek adına kullanıyoruz. Aynı zamanda beton yolun yerli ve milli oluşunu da önemsiyoruz. Nihayetinde para burada kalıyor. Asfaltta tamamen dışa bağımlılık söz konusu. Olabildiğince yerli ve milli ürünleri destekliyoruz. Çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER