BELEDİYE ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

İnegöl Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İnegöl’de görev yapan muhabirleri Oylat’ta misafir etti. Basın mensuplarıyla pasta kesilip hediye takdim edildi.

BELEDİYE ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin 10 Ocak tarihinde Resmi Gazetede yayınlanması nedeniyle ülkemizde bu tarihten itibaren kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde, İnegöl Belediyesi şehrimizdeki basın mensuplarına yönelik kutlama programı düzenledi.

PASTA KESİLEREK KUTLANDI

İnegöl’de gazete, televizyon ve internet sitelerinde muhabir olarak görev yapan basın mensupları, Oylat’ta misafir edildi. Belediye Başkanı Alper Taban ile birlikte 18.30’da Çağlayan Otel’de yemekle başlayan kutlama programında, gündeme ilişkin sohbet ve istişareler yapıldı. Yemeğin ardından Çalışan Gazeteciler Gününe özel hazırlanan pastanın kesimi gerçekleştirildi.

Pasta kesimi sonrası basın mensuplarına hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Tüm çalışan arkadaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bizleri kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bugün biliyorum ki pek çok kişi, kurum, kuruluş mutlaka sizlere bu davetleri yapmıştır. Program yoğunluğundan dolayı yorulup gidip evimde istirahat edeyim de diyebilirsiniz. Zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

MESLEKİ ZORLUKLARINIZA ŞAHİT OLUYORUZ

Taban, basın mensuplarının çok kıymetli bir iş yaptıklarının farkında olduğunu da ifade ederek; “Son 14 aydır Belediye Başkanı olarak görev yapıyorum. Pek çok etkinlik ve faaliyette sizlerle bir araya gelme şansını yakalıyorum. Açıkçası meslekteki zorluklara da bir nebze de olsa şahit oluyoruz. Koşturmacanıza, meşakkatinize… Allah sizlere güç kuvvet versin. Bu meslekte çalışan arkadaşlarımıza rabbim sağlıklı sıhhatli uzun ömürler nasip etsin. Kazasız belasız hep birlikte bir yıl olsun inşallah. Bu görevi yapıp da İnegöl’de ya da ülkemizde ebediyete intikal etmiş tüm gazeteci arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Sizlere de sağlık sıhhat diliyorum. İnşallah sizler için de güzel bir organizasyon olmuştur. Samimi düşünüyoruz. Sizlerle bir yemek, çay eşliğinde buluşmak istedik. Tekrar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER