BEŞİR DERNEĞİ YARDIMA KOŞTU

Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen treni kazasının ardından Beşir Derneği gönüllüleri, hastane ve kaza mahallinde çorba ve çay ikramında bulunarak, hem çalışan ekiplerin hem de hasta yakınlarının yardımına koştu.

BEŞİR DERNEĞİ YARDIMA KOŞTU

Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen tren kazası nedeni ile İnegöl Beşir Derneği gönüllüsü de bu ilçeye gitti.

HAYIRSEVER İLE MAZLUM ARASINDA KÖPRÜ

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Beşir Derneği İnegöl Gönüllü Temsilcisi Uğur Çiçek, "Bildiğiniz gibi Beşir Derneği İnegöl Gönüllü Temsilcileri olarak, ilçemizde bir dizi faaliyet gerçekleştirdik. Bu kapsamda gerek çocuk giyindirme, gerek erzak yardımları, gerekse sağlık sıkıntısı bulunan vatandaşlarımızın yardımına koşarken, gönül coğrafyamızda yaşanan sıkıntıların takipçisi olmaya ve yardım sever insanımız ile mazlumlar arasında bir köprü olmaya devam ediyoruz. Rabbim inşallah bizlerin hizmetini bu yolda baki kılar" dedi.

İNEGÖL'DEN ÇORLU'YA

Tekirdağ'ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında meydana gelen tren kazası nedeni ile Beşir Derneği Gönüllüsü Yusuf Tufan Yüzer'in Çorlu'da bulunduğunu belirten Çiçek, "Son günlerde ülke basınında da sıkça duyduğumuz elim kaza nedeni ile derneğimizin gönüllüsü Yusuf Tufan Yüzer kardeşimiz olay yerinde. Gerek kazanın olduğu yerde gerekse hastane çevresinde çalışmalarını sürdürüyor. Hasta yakınlarına ve ekiplere çorba ve çay ikramları aralıksız devam ediyor. Beşir Derneği Gönüllüleri oradaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlk günden şuana kadar halen çalışmalar aralıksız sürüyor. Ben kazada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, dost ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Çiçek sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: "Yusuf Tufan Yüzer kardeşimize de çok teşekkür diyoruz. Olayın yaşandığı andan itibaren diğer gönüllülerle birlikte soluğu kaza mahallinde ve hastane de alması, burada çalışmalarını sürdürmesi ve olayın yaşandığı andan itibaren uykusuz kalarak Ümmet-i Muhammed'in derdi ile dertlenmesi bizleri mutlu etmiştir. Kendisinden Allah razı olsun" dedi. HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER