BORCUNU ÖDEMEYEN ARKADAŞININ ÇALINTI MOTOSİKLETİNİ ATEŞE VERDİ

Cumhuriyet mahallesinde meydana gelen olayda bir genç, borcunu ödemeyen arkadaşının çalıntı motosikletini benzin döküp yaktı. Olayı görüntüleyen basın mensuplarına, neden yaktığını söyleyerek, suçunu itiraf etti.

BORCUNU ÖDEMEYEN ARKADAŞININ ÇALINTI MOTOSİKLETİNİ ATEŞE VERDİ

Edinilen bilgilere göre; olay Cumhuriyet Mahallesi Muhabbet sokakta meydana geldi. Muhabbet sokakta ikamet eden Salih B., aynı sokakta ikamet eden arkadaşının motosikletini borcunu ödemediği için aldı. Sokaktaki boş bir araziye motosikleti getiren genç, sinirlerine hakim olamayarak motosikleti ateşe verdi. Motosikletinin alev alev yandığını gören Çetin K., yaya olarak Alanyurt karakoluna giderek şikayetçi oldu. Olay yerine gelen emniyet ekipleri, motosikleti yakan genci gözaltına aldı.

İTİRAF ETTİ

Motosikleti yakan Salih B., olay anını görüntüleyen basın mensuplarına, “Alacağım vardı. Bizim sokağa geldi tartıştık, kavga ettik. Bende sinir krizine girdim. Ne yaptığımı bilmiyordum, motosikleti yaktım. Daha kötü şeylerde olabilirdi. Alacak yüzünden çıktı bu olay. 300 lira borcu vardı bana” dedi.

MOTOSİKLET ÇALINTI ÇIKINCA

Öte yandan, motosiklet üzerinde yapılan incelemede, motosikletin Yenişehir ilçesinden çalıntı olduğu ortaya çıkınca, Salih B. ve Çetin K. emniyet ekiplerince gözaltına alındı. Çetin K.´nın çalıntı kaydı çıkan motosikleti İnegöl´deki bir motosiklet tamircisinden aldığını söylediği öğrenildi.

Olayla alakalı soruşturma başlatıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER